Vervelend bij honger

Hier kun je al je vragen en problemen kwijt met betrekking tot de gezondheid. Raadpleeg uw dierenarts bij twijfel of urgente zaken.

Moderator: Lizzy

Re: Vervelend bij honger

Henk en Donja
4-sterren
4-sterren
Berichten: 265
Lid geworden op: do 03 mei 2007, 18:34

Re: Vervelend bij honger

Bericht door Henk en Donja »

pallas schreef: Toen Nox nog een puber was ging ik eerst een uur balletje gooien,daarna 45 min. naast de fiets naar de hondenschool en dan was ze pas redelijk te hanteren tijdens de G&G ;D ;D ;D
Hou alstjeblieft daarover op :-[

Ik kan met haar doen wat ik wil, maar het enigste wat werkt is een bonk kaas meenemen en maar hopen dat ze zich redelijk gedraagt tot ze het mag hebben. Haar denken uit te putten heb ik allang opgegeven, haar aan een lange lijn door het bos laten speuren, en dan minstens een uur is nog het meest effectief wat dat betreft, speuren is erg vermoeiend heb ik begrepen.

Ze kan alles heel goed hoor, volgt direct op en ik hoef echt niets te herhalen, maar als er welke spanning of druk dan ook in het spel geraakt staat ze weer te stuiteren als 5 golfballetjes. En dan moeten die trainers natuurlijk net voor het examen bedenken dat de honden beter even met elkaar moeten gaan spelen, rent die van mij weer rond met een stuk of 5 grote honden achter haar aan en dan mag ik de oefeningen gaan doen met een ADHD hondje die ook nog eens stijf staat van de adrenaline en overmoedig is van haar grote victorie bij het racen.

Maargoed op het volgen na gingen alle oefeningen wel goed, dus dat is dan nog iets.

Voor de volledigheid moet ik natuurlijk wel even zeggen dat ik donja natuurlijk verder helemaal te gek vind he, dat slimme kleine jagertje van mij :smitten:
Minna
5-sterren
5-sterren
Berichten: 765
Lid geworden op: ma 16 apr 2007, 15:18
Locatie: Zorgvlied
Contacteer:

Re: Vervelend bij honger

Bericht door Minna »

Tja...als onze trainer gaat bedenken dat de honden voor de training met elkaar moeten spelen loop ik heel netjes van het veld af.
Die van mij mag spelen met andere honden op momenten dat ik het goed vind dus niet tijdens een training of op een wedstrijdveld net voor de start. Pinkki heeft er gelukkig ook absoluut geen behoefte aan zij vindt werken veel leuker dan met andere honden spelen, maar Papu kan best afgeleid zijn door een andere hond (vooral als het een Jack Russel is... :D) en Pika vindt andere hondejes ook wel eens leuk, vooral pupjes. Nee, spelen doen ze maar in het bos, dan ook alleen als ik zeg dat het mag.
Speuren is wel een geweldige idee, en verhoogt de consentratievermogen van de hond! Ook andere zoekspelletjes zijn erg leuk om de hond een beetje aan het werk te zetten, en kan je al zelfs met hele kleine pupjes doen.
Ik heb vrij veel ervaring juist met trainen van hele drukke hondjes en belangrijke dingen zijn dat je zelf heel rustig blijft, veel voerbeloningen gebruikt, engelengeduld hebt en niet gaat lopen schreeuwen en traint met je "handen thuis", evt een clicker werkt geweldig met hyper-hondjes.
Wij willen ook weer een pupje, en dat zal ook geen rustige hondje worden...een mechelaar uit werklijnen dus dan blijven we ook weer even bezig... ;D
Plaats reactie