Pagina 1 van 1

Orgaan

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 12:04
door Kooiker
Tot nu toe heb ik gebruik gemaakt van een orgaanmix, bij mijn volgende bestelling wil ik een poging gaan doen om ongemalen orgaan te gaan voeren. Is het een goed idee om Eendenhart, kalkoenslever en konijnenniertjes in gelijke hoeveelheden te mixen (of om elke keer orgaan voeren af te wisselen tussen deze drie)? Ik voer evenveel pens als orgaan.

Re: Orgaan

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 12:30
door renate1985
Ik zou het inderdaad in gelijke hoeveelheden mixen.
Ik maak 1x per 6 weken zelf orgaanmix. Heb een gehaktmolen en gooi van hart, lever en nier er 2 kg in en meng dat in gelijke hoeveelheden door elkaar.

Re: Orgaan

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 12:43
door Hanny
De hoeveelheden worden hier anders gegeten.
De helft pens, een kwart lever en de andere kwart samen hart en nier.
Ooit heb ik dat hier zo geleerd, maar inmiddels kan het best zijn veranderd.
Ik meng het niet, dat vind ik handiger.

Hanny

Re: Orgaan

Geplaatst: zo 29 dec 2013, 13:33
door Kooiker
Oké bedankt, dan ga ik voor gelijke hoeveelheden, is wel zo handig :P Ik ga eens kijken of meneer het ongemalen wil eten  :biggrin2:

Re: Orgaan

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 19:13
door Kooiker
Vandaag mijn bestelling binnen gekregen. Sproet heeft van de drie soorten orgaan een beetje gehad om te proeven en hij vind het gelukkig erg lekker. Ik had konijnenniertjes met vet besteld, maar bijna de helft blijkt uit vet te bestaan  :biggrin2: Ik heb om deze reden ervoor gekozen om dubbel zo veel nier te voeren, zodat hij wel voldoende nier binnen krijgt. Voor de volgende keer maar kijken naar nier zonder vet

Re: Orgaan

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 19:39
door Ruisje
Kooiker schreef: Vandaag mijn bestelling binnen gekregen. Sproet heeft van de drie soorten orgaan een beetje gehad om te proeven en hij vind het gelukkig erg lekker. Ik had konijnenniertjes met vet besteld, maar bijna de helft blijkt uit vet te bestaan  :biggrin2: Ik heb om deze reden ervoor gekozen om dubbel zo veel nier te voeren, zodat hij wel voldoende nier binnen krijgt. Voor de volgende keer maar kijken naar nier zonder vet
Ja, dat heb ik ook één keer en nooit meer besteld  ;D
Hier krijgen ze 5% hart, 3% lever en 2% nier (van hun weektotaal eten) verdeeld over 2x per week.
Pens = pensdag :)

Re: Orgaan

Geplaatst: vr 03 jan 2014, 20:38
door Kooiker
Ach ja, al doende leer je steeds meer ;D