Pagina 1 van 2

Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:17
door hannabelgje
Ik heb mijn vingers verbrand aan mijn stomer. Nu doen ze pijn. Kan ik daar iets opsmeren wat helpt?

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:27
door Mandarijn
Ik zou zeggen "brandzalf", maar daarboor moet je tegenwoordig bij de dokter/doktersassistente zijn. Die is niet meer bij de drogisterij te krijgen.
Ik spreek namelijk uit ervaring. (Ik had een vinger verbrand toen ik een eitje wou bakken. Had een heel domme actie)

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:33
door Kaio
Je had minimaal een kwartier moeten koelen met lauw water....
Dat is zeker te laat nu?

Heel vaak zeggen ze vooral niks opsmeren en niet bedekken.
Hoe erg is het? Heb je blaren?

( heb nog niet zo lang geleden hete thee over mijn arm heengegoten  ::) heb toen wat ervaring opgedaan zeg maar, en na wat extra gegoogle was de conclusie beter niet smeren, ook daar kun je reactie op krijgen)

Oja eerste graads, flink rood, trekt meestal na een dag al weg, ook de pijn.
2e graads heb je blaren dat is wat bewerkelijker.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:37
door Ligaa
Als ik geen brandzalf heb, smeer ik wel eens wat tandpasta. ::)

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:40
door hannabelgje
Ik heb gekoeld tot mijn vingers heel pijn deden van de kou. vijf minuten ofzo denk ik. Daarna gekoeld met een zak erwten. Ik denk eerste graad. Tot nu geen blaren.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:41
door Anne in Zweden
Ik zou er niets opsmeren. Een aantal maanden geleden had ik een stuk huid bij mijn duim verbrand, na even (te kort) onder de koude kraan dacht ik: kom, ik probeer het eens met wat vettigs erop (weet even niet meer wat). Nou, dat heb ik geweten. Die plek is maandenlang gevoelig gebleven, en een stuk groter geworden, alsof de 'brand' onder de huid doorging. Steeds als ik met iets te warm water mijn handen waste, begon het weer te fikken.

Ik denk dat je nu niet veel meer kunt doen dan de boel even wat rust gunnen. Of brandzalf een optie is, weet ik niet, heb ik nooit geprobeerd.

Beterschap voor  't knuistje! :-*

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:44
door Kaio
Koelen moet je niet met kou doen, maar met lauw!
Als je nl. te koud gebruikt gaan je porien dicht en koel je dus niet meer. Vandaar koelen met lauw water  ;)
Snap het mijn eerste reactie was dat ook, gelukkig had ik wat collega's in de buurt.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 19:54
door hannabelgje
Thanks allemaal. Dan smeer ik er maar niks op. Ik blijf wel koelen.  Dat helpt wel

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 20:01
door Neally
Auw.
Dat kan een tijdje zeerdoen. *ervaringsdeskundige*

Ik smeer er niets op, net als jij kou. Erwtjes uit de 'vriesert' vind ik wel een strak plan.
Misschien is met lauw wel beter....maar ik heb het zo geleerd. Lekker koel water en verder niet.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 20:52
door tt-tjes
Morgen bij de apotheek biogaze halen. Dat kun je op maat knippen en haalt de brand eruit.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 20:55
door Kim_S
Auw  :-X
Beterschap!  :-*

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 20:59
door Lil
brand zalf is echt een wonder middel. Ik heb dat in het ziekenhuis gekregen en wow wat een verlichting. Moet je afspoelen met zout water en dat is nogal onprettig. Bij lichtere wonden doe ik niets en eigenlijk ben ik ook niet meer van plan het ziekenhuis ervoor nodig te hebben. Dacht wel dat je zalf bij apotheek kon kopen, maar dat is niet meer?

Gewone zalf is vet en vet verbrand erger en dieper, nooit erop doen.

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 21:09
door zurca
Honingzalf of rauwe honing....

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 21:09
door boskat
Honingzalf ,heb ik gebruikt toen ik aan het gehakt bakken was,eentje omdraaide en die vervolgens van de vork losschoot en een straal vet over mijn pols kreeg.
Het heeft heel goed geholpen, geen pijn gehad,later had manlief ook zo'n akkeftietje ,ook honingzalf erop gesmeerd,die heeft er ook geen last van gehad .

Re: Bpwr verbrand

Geplaatst: wo 11 mar 2015, 21:41
door -Annemarie-
Brandwonden zijn naar!  :(


Inderdaad nooit vet op smeren, dat houdt de warmte binnen. Koelen met lauw water. Of een (plastic) ijsklontje in een washandje en dat vasthouden. Als het echt heel zeer doet een pijnstiller slikken.  Sterkte.  :bigarmhug: