Pagina 1 van 1

Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 22:02
door hannabelgje
Als je iets van kleding naait wat je dus naderhand wil kunnen wassen op 40 graden moet je dan voor je de stof gaat naaien deze eerst uitwassen? Het gaat om katoen.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 22:04
door Syrae
het wordt hier en daar wel geadviseerd, heb het zelf nog nooit gedaan.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 22:33
door Pauline
Ik doe het ook nooit, maar het wordt idd geadviseerd. Dat heeft met krimp te maken.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 22:47
door hannabelgje
Krimpt het nooit bij jullie?

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 22:53
door Pauline
Nee eigenlijk niet. Maar ik maak bijna nooit meer wat. En weet je waarom ik de stof nooit waste? Dan paste het niet meer zo mooi op elkaar, moest ik het eerst weer strijken voordat de zelfkanten op elkaar konden. Nee echt, ik zou het niet doen.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 23:05
door Mijati
Ik was ook de stof niet voor ik die verwerk. Nooit last gehad van krimp.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: ma 04 jan 2016, 23:13
door karin2
Katoen krimpt niet op 40 ° , eerst wassen lijkt mij dus niet nodig .

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: di 05 jan 2016, 00:11
door Mowgli
Nee, niet doen! Hiermee haal je de stof uit zijn vorm en ligt deze niet meer "recht van draad", waardoor de uiteindelijke pasvorm van het te maken kledingstuk niet goed zal zijn. Beter is om de stof "voor te krimpen" via stoom. Leg de stof over de srijkplank, neem een stoomstrijkijzer, zet deze op heet en voluit stoom. Nu het strijkijzer een paar cm. boven de stof houden en laten stomen. Werk zo stukje bij beetje de stof af. Op de opleiding (MTS voor Mode en Kleding) hadden we professionele stoomstrijkmachines met afzuiging, maar met een gewoon stoomstrijkijzer gaat dit ook.

Verder als je het kledingstuk voor het eerst gaat wassen, dit eerst een hele nacht in koud water laten staan.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: di 05 jan 2016, 01:23
door hannabelgje
Bedankt voor de tips. Niet wassen dus. Strijken ga ik wel doen. Het is ook behoorlijk gekreukt.

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: di 05 jan 2016, 11:45
door Kaio
Mij ma, die echt geweldig kleding maakt en al jaren, en ook opgeleid is ervoor, die wast echt wel bijna alles eerst.
Want sommige stoffen krimpen ( goed voor ons als kinderen kocht ze echt niet de duurste stofjes nee). Ze wast geloof ik wel met de hand. En dan zal drogen ook wel niet in de droger gaan ;)

Maar goed haar opleiding dateert nog voor de huis-stoomstrijkijzers geloof ik ;D zal haar eens vertellen ( geen idee of ze het weet of gewoon liever wast) want ze heeft een stoomunit.
Overigens wel altijd goede pasvorm gehad. Beter als uit de winkel ;)

Re: Vraagje voor de naaiers hier.

Geplaatst: di 05 jan 2016, 14:06
door hannabelgje
Ik ga het niet heter wassen dan 40 graden en het gaat ook niet in de droger hoeven.