Pagina 1 van 1

Pigmentverlies

Geplaatst: vr 23 dec 2016, 19:57
door WillyP
Charlie heeft de laatste weken ineens opvallend pigmentverlies aan haar lippen, vanuit de mondhoeken. Als ze haar bek dicht heeft zie je het niet, maar eenmaal open valt het nu echt op. Wat is dit en is er wat aan te doen?

Het is nu echt roze van kleur waar het anders diep zwart was.

Verstuurd vanaf mijn HUAWEI GRA-L09 met Tapatalk

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: vr 23 dec 2016, 21:19
door Angelique
Kan komen door lichte beschadiging of een pigmentwinterdepressie. In beide gevallen komt het vanzelf weer terug.

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: vr 23 dec 2016, 21:28
door WillyP
Er is geen beschadiging..
Mocht het door de winter komen, heeft ze dan ergens een tekort die ik aan kan vullen?

Verstuurd vanaf mijn HUAWEI GRA-L09 met Tapatalk

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: vr 23 dec 2016, 21:42
door eelke
Zeewier doet dan toch iets? Chlorella?

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: za 24 dec 2016, 09:00
door Binno
vlierbesdragees of vliernetelextract kan op termijn wel een beetje helpen

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: za 24 dec 2016, 09:18
door WillyP
Oké, Dankjewel

Verstuurd vanaf mijn HUAWEI GRA-L09 met Tapatalk

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: za 24 dec 2016, 20:21
door inni
Ik heb maltezers, zodra het winter is zie je een bruine schijn over hun neusje maar over enkele maanden als hun neus weer donkerder begint te worden is de lente in 't land ;) Mijn vorige maltezer had in de zomer had zelfs een zwarte poeper, in de winter een roze.

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: zo 08 jan 2017, 15:22
door perrinos
Ik ben benieuwd hoe het nu is. Een van mijn honden heeft ook wel eens een roze plek op zijn zwarte neus gehad nadat hij met ruw spelen zijn neus had opengehaald. Dat is na verloop van tijd gewoon weer bijgekleurd.

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: zo 08 jan 2017, 17:30
door Siberienne
inni schreef:Ik heb maltezers, zodra het winter is zie je een bruine schijn over hun neusje maar over enkele maanden als hun neus weer donkerder begint te worden is de lente in 't land ;) Mijn vorige maltezer had in de zomer had zelfs een zwarte poeper, in de winter een roze.

Sommige huskies hebben dat ook, dat heet "Snownose"
Wel grappig dat maltezers het ook hebben.

HIer staat er nog een heel stuk over http://vetmedicine.about.com/od/disease ... w_nose.htm

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: di 10 jan 2017, 05:13
door inni
Hier zijn het niet alleen neuzen maar over hun hele lichaam. Mijn vorige maltezer had ook zwarte vlekken op zijn huid (als hij nat was leek het een dalmaat) in de winter waren die zo goed als niet te zien in de zomer donker grijs tot zwart. Ik zie de neuzen graag donkerder worden (Boy heeft weinig zwart en het zwart wat er is is niet echt diep, zijn neus blijft en bruine schijn hebben ook in volle zomer)

Re: Pigmentverlies

Geplaatst: di 10 jan 2017, 15:42
door WillyP
perrinos schreef:Ik ben benieuwd hoe het nu is. Een van mijn honden heeft ook wel eens een roze plek op zijn zwarte neus gehad nadat hij met ruw spelen zijn neus had opengehaald. Dat is na verloop van tijd gewoon weer bijgekleurd.
Van een wondje heeft onze andere hond ook al eens een roze stukje op zijn neus gehad, nu zie je daar bijna niks meer van en is het weer bijgekleurd.

Bij Chalrie wordt het toch niet meer lijkt het. Wel geef ik haar nu spirulina erbij en tarwegras. Geen idee of het helpt, maar ik had het toch in huis.