Pagina 1 van 4

Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:09
door sam28
Ik ben ziek thuis want ja, oor en had mijn ziekenhuis gebeld en te horen gekregen dat ik ws verlenging ga krijgen omdat ik ziek ben. Ik was overstuur en toen ik rustiger was ben ik 2u gaan wandelen.

Ik was 15 min van huis verwijderd nog, er stond een vrouw met hond, maatje Ziva, blonde krullen en een klein hondje die ertegenop stond. Ik dacht nog 'als dat maar goed gaat' maar wil dat dan niet zien dus ik liep door. Een moment later hoor ik de hond gillen, de vrouw krijsen en ik dacht eerst dat de grotere hond dat kleintje beet en ik keek automatisch.
Maar de grotere hond was de weg op gerend en onder een enorme zandtruck gekomen, zo'n tientonner. Blijkbaar, vertelde die vrouw, is de hond 2x overreden en dan heb ik de laatste keer zien gebeuren.
Ik heb niet uitgekeken en ben zo de weg over gerend en de hond gegrepen ook. De hond was van zich af aan het bijten en beet de vrouw heel hard in haar hand en bedacht me dat ik moest uitkijken.
Al snel voelde je het leven eruit gaan, de rug was gebroken en op straat lag wat in het buikje hoort te zitten. Helaas heb ik het allemaal gezien :'(
Er was een mevrouw die het ook had gezien en ook helemaal overstuur was en niemand die haar hielp. Ik kon niks want had de hond vast want die probeerde met de laatste krachten op te staan met de voorpoten. En de eigenaresse was ik aan het opvangen tegelijk. Ik vond dat ook zo heftig, ik zag in mijn ooghoek dat ze in het bushokje was gaan zitten. Helaas was ze later weg. :'(

De vrachtwagenchauffeur heeft aangeboden de hond direct maar uit zn leiden te verlossen en hoewel ik m snap vond ik het heel naar. Hij heeft wel zijn gegevens opgeschreven ook.
Er was een omstander die achter de vrachtwagen zat, die heeft de dierenambulance gebeld en wilde de hond reanimeren. Daar ben ik vrij duidelijk en expliciet tegen geweest, maar hij wilde graag iets doen dus heb hem een pen laten halen. (voor mijn gegevens)
Vervolgens kwamen er allerlei mensen met theedoeken en glaasjes water die ik weg heb gestuurd. De eigenaresse vroeg of ik dat wilde doen. En toen haar vriend er 20min later was, was de hond net overleden.
Gelukkig was die man er voor de dierenambulance, hij heeft ook nog even op straat afscheid kunnen nemen, ik weet niet in hoeverre hij zich realiseerde wat er gebeurd was. Ik heb hem iig moeten vertellen dat de hond echt dood was. Hij trok nog net niet zijn haar uit zijn hoofd.
Ik was blij dat hij tegen haar ook herhaalde dat het niet haar fout was, dat deed ik namelijk omdat ik me zo verschrikkelijk schuldig voel(de) na het ongeluk van Ziva. :'( En zij ook maar bleef zeggen dat het haar schuld was.
Tijdens dit hele gebeuren gingen er ook nog 3 mensen met elkaar op de vuist waar ik ook nog wat onvriendelijks naar geschreeuwd heb en die toen ophielden.
Ik heb de mensen van de dierenambulance geholpen met het hondje op de brancard leggen, ik voelde en voel me zo tekort schieten.
In een split second bedacht dat ik dat wel wilde doen want ook voor mij een soort afsluiting. Het laatste dat ik kon doen. En toen ik opstond voelde ik dat ik in een stuk ingewand stond. :-X :-X
Die vrouw heb ik naar de HAP verwezen voor de bijtwonden (en hopelijk geven ze haar wat rustgevends).
Toen de dierenambu weg was en ik die vrouw een knuffel had gegeven en zij wegliepen ben ik ingestort. Bij de mensen van de kringloop koffie gekregen en mijn handen kunnen wassen want die waren bebloed en wat mensen gebeld.
Ik ben thuis gekomen, vraag me niet hoe. Alles doet me zeer en een vriendin heeft me opgevangen. Ik ben echt kapot. Zowel fysiek als psychisch.

Teruglezend denk ik; wat een opschepverhaal en maak ik me tegelijk daar weer druk over. Zoals ik me over alles druk maak op moment.
Maar dat hondje, ik zie nog steeds dat beeld voor ogen, die vrouw en haar inmense verdriet en Ziva, hoe zij op straat lag. Dat beeld dringt ook op. Misschien moet ik zelf ook maar iets rustgevends nemen. :'( :'( :'( :'(
Die mevrouw heb ik op het hart gedrukt dat ze me moet bellen als ik iets kan doen voor haar.

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:15
door Lizzy
Oh Sam :-X :'( :'( :'( :'( :-X :-X :-X :-X :-X

Ik kan gewoon even niet reageren, dit is gewoon TE en dit had je nu even niet mee moeten maken :-X :'(

Allemachtig....... :-X . Echt vre-se-lijk :'( :-X :'(

Nee Sam, dit klinkt helemaal niet stoer. Je schrijft zo staccato, ik kan aan alles gewoon zien en voelen dat je naar de kl*ten bent gewoon.

Dikke, hele hele hele dikke :bigarmhug:

En je bent en blijft mijn heldin :-*

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:38
door eelke
Ooohhhhhhhhh...

Nee jeetje, dit is verre van overdreven, dit is gewoon heel naar en traumatisch. Iets rustgevends innemen lijkt me zeker verstandig, want dit is nu veel te veel om te verwerken joh.

He en lees ik je eerste zin nu zo dat je geen verlenging hebt gekregen in het ziekenhuis? Wat naar...

Heb je mensen waarbij je terecht kunt en waarbij je keer op keer je verhaal kunt doen?

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:48
door sam28
Lief van jullie. Mijn hoofd blijft rondjes draaien, ondertussen maar wat tv aan het kijken, hopelijk andere beelden dan het hondje, de vrachtwagen en het resultaat. :'( :'(

Mijn therapeut heeft gebeld want die had ik een bericht gestuurd dat dit was gebeurd, was fijn. Verder met een paar vriendinnen geappt en 2 vriendinnen gesproken.

Wat een impact zeg. :'( :'( :'(

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:50
door sam28
Ooh en mn werk, ik heb juist wel verlenging gekregen omdat ik ziek ben op moment. Ze zien dat ik dit kan en willen me ruimte geven. Maar dat had ik niet zo gepland en maak me zorgen en ben bang dat mijn oor gewoon niet meer overgaat en daar draaide ik me in vast. Toen ik beetje rustiger was dus gaan wandelen.
Maar ik heb mijn dag niet geloof ik. :'(

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 18:55
door Fenixjuh
Jeetje Sam, wat erg... :'(
Begrijp ik nu dat je bij een therapeut loopt? Zou je deze kunnen vragen om EMDR? Anders het advies om zelf ook naar de huisarts te gaan voor een verwijzing, hopelijk hebben ze een psycholoog waar je voor spoed tussendoor kan....

Gadver, ik moet er echt niet aan denken :( Om zoiets te zien lijkt me al horror, laat staan als één van de eerste...

Verstuurd vanaf mijn PRA-LX1 met Tapatalk


Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 19:04
door eelke
sam28 schreef: do 19 nov 2020, 18:48 Lief van jullie. Mijn hoofd blijft rondjes draaien, ondertussen maar wat tv aan het kijken, hopelijk andere beelden dan het hondje, de vrachtwagen en het resultaat. :'( :'(

Mijn therapeut heeft gebeld want die had ik een bericht gestuurd dat dit was gebeurd, was fijn. Verder met een paar vriendinnen geappt en 2 vriendinnen gesproken.

Wat een impact zeg. :'( :'( :'(
Dat is fijn. Mocht je niet genoeg hebben wil ik je ook een luisterend oor bieden hoor!

Emdr kan inderdaad een goede zijn in deze. Maar eerst maar eens deze avond doorkomen. En toch ook gefeliciteerd met je verlenging!

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 19:12
door Anne in Zweden
Vreselijk. Vreselijk. Vreselijk. Wat goed dat je in een storm van adrenaline zoveel goeds kon doen voor alle betrokkenen, maar ik kan me voorstellen dat je nu helemaal gebroken bent. Zelf zou ik slachtofferhulp nodig hebben na zo'n ervaring. :-X :'( Alleen al het zien van een dier in nood op een foto geeft me slapeloze nachten.
Goed dat je je therapeut hebt gecontacteerd. Niet aarzelen om meer hulp te vragen als je die nodig hebt! :-*

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 19:21
door Inge en Bono
Ohhh Sam :bigarmhug: :-* :bigarmhug: :-* :bigarmhug: :-* wat ongelofelijk afschuwelijk :'( :'( :'(
Wat een steun hebben die mensen aan jou gehad :-* maar ik vind het zo erg dat je dit moest meemaken :'(
Een hele dikke knuffel voor jou!! :-* :-* :-* Praat er ajb over zoveel je kan en wil, want dat is denk ik echt heel belangrijk :'( :-* :bigarmhug:

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 20:02
door evelyn02
Oh wat een vreselijk verhaal. En zo naar dat je dat hebt moeten meemaken. Wat was je krachtig. En dat je daarna je heel akelig voelt, kan ik me voorstellen. En opscheppen, dacht het niet..... heel veel sterkte

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 20:13
door dinky89
Ik lees geen enkel opscheppen in je bericht :-* Ik lees alleen dat je hebt gedaan wat je kon in deze vreselijke situatie :bigarmhug: :bigarmhug:

Een mens die goed in zijn vel zit zou hier al stuk van zijn. Wanneer je al slecht in je vel zit zoals jij komt het extra hard binnen. Wees lief voor jezelf want zoiets is nou eenmaal een traumatische ervaring :bigarmhug:

Wel super dat ze in het ziekenhuis zo'n vertrouwen in jou uitspreken! Hopelijk ga je dat zelf ook steeds meer onder ogen zien ipv jezelf weg te cijferen :-*

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 20:21
door Ina
Mijn hemel, mijn maag knijpt samen alleen al bij het lezen van je verhaal....wat zal jij je nu vreselijk voelen.
En dat terwijl je jezelf echt wel als held mag beschouwen met hoe je dit hebt aangepakt.

Ik hoop dat je vannacht door kan slapen en morgen een beetje helderder wakker wordt, al vermoed ik zomaar dat dit nog wel een paar keer door je hoofd zal spoken de komende uren.

Heel veel sterkte en als je iets van bachbloesem of cbd in huis hebt, gewoon lekker nemen....je lijf en geest kan nu wel wat ondersteuning gebruiken

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 20:23
door sam28
eelke schreef:En toch ook gefeliciteerd met je verlenging
De verlenging is een verlenging van mijn opleiding. Sorry, ik ben niet helemaal helder geloof ik. Als je zoveel uur ziek bent moet je langer door om je opleiding af te ronden. Dat is pittig voor me. Tegelijk geeft het ook rust, ik mag even ziek zijn.
eelke schreef:Mocht je niet genoeg hebben wil ik je ook een luisterend oor bieden hoor!
Dat is lief van je. Dankjewel. Ik kan niet bedenken waar ik behoefte aan heb, ik heb overal pijn, heb het koud en stink naar angstzweet.
Geloof dat ik moet douchen aangezien hete thee niet werkt.
Fenixjuh schreef:Begrijp ik nu dat je bij een therapeut loopt? Zou je deze kunnen vragen om EMDR?
Dat begrijp je goed, maar omdat ik zoveel trauma's heb willen ze geen emdr doen omdat het heel veel meer omver kan trekken. Ik ben op zich heel stabiel, heb mn zaakjes op orde. Dat kan veranderen als de emdr op een bepaalde manier aan een soort spinnewebdraadje trekt en de hele zooi mee komt.
Ik denk dus ook niet dat ze hierop willen emdrren.


Een held (of heldin) voel ik me niet. Ik voel me door de mangel gehaald en verslagen.
Anne in Zweden schreef:Alleen al het zien van een dier in nood op een foto geeft me slapeloze nachten.
Daarom heb ik in de topic geschreven dat het een heftig verhaal is want ik kan er ook niet tegen en ben altijd blij als ik niet hoef te zien of lezen wat er is gebeurd omdat er in de titel of eerste zin al staat dat het om dierenleed gaat. Dat bezorgd me slapeloze nachten en nachtmerries.

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 20:54
door eelke
sam28 schreef: do 19 nov 2020, 20:23 De verlenging is een verlenging van mijn opleiding. Sorry, ik ben niet helemaal helder geloof ik. Als je zoveel uur ziek bent moet je langer door om je opleiding af te ronden. Dat is pittig voor me. Tegelijk geeft het ook rust, ik mag even ziek zijn.

Dat is lief van je. Dankjewel. Ik kan niet bedenken waar ik behoefte aan heb, ik heb overal pijn, heb het koud en stink naar angstzweet.
Geloof dat ik moet douchen aangezien hete thee niet werkt.
Stop eens even snel met sorry zeggen, want dat is toch helemaal niet nodig. Ahh zo verlenging. Je nu maar even erbij neer leggen, het is wat het is, focus je nu eerst op herstel van vandaag. De rest komt laten.
Als je op een of andere manier (mij maakt het niet uit) contact wil, laat het me weten. Voor nu klinkt douchen inderdaad wel als een heel goed plan. Heb je wel wat gegeten?

Re: Heftig verhaal voor mijn neus (hond overreden)

Geplaatst: do 19 nov 2020, 21:12
door Ronald
Ik weet niet of ik zo doortastend zou hebben opgetreden als wat jij gedaan hebt. En als ik het verhaal zo lees, is daar niets opschepperigs bij.
Jeetje. Ik kan me voorstellen dat zoiets verschrikkelijk binnenkomt. Denk alsjeblieft goed om jezelf. En zorg ervoor dat je ergens je ei kwijt kunt, met praten of anderszins.

Ennuh... gefeliciteerd met je aanstelling!