Pagina 1 van 1
BPWR regenjas
Geplaatst: ma 21 sep 2026, 17:45
door Kaela
Nu Nina naar school gaat en mijn werk is verhuisd en ik echt niet meer met de auto mag (tenzij ik reteduur betaald parkeer), fiets ik veel vaker. En het regent nogal eens in ons landje

dus ik ben op zoek naar een regenjas. Ik heb het nogal snel bloedje heet op de fiets, dus dat is wel een factor. Mede daarom heb ik niet graag een regenbroek aan. Ik zoek dan ook een lange jas.
Nou vind ik online prachtige jassen, maar ze zijn al snel heel prijzig, meer dan 200 euro. En als er dan in de reacties staat dat ze niet waterdicht zijn en er geantwoord wordt “wat verwacht je dan voor die prijs”, dan weet ik het niet zo goed meer. Ik wil best 200 euro voor een goede regenjas betalen, maar dan moet het ding wel waterdicht wezen.
Ik heb zoiets op het oog:
https://hipinderegen.nl/collections/vro ... real-zwart
Maar ik dacht, gezien er hier veel outdoor mensen zitten, hebben jullie misschien tips? Merken die zeker weten goed zijn? Ik ben max 45 minuten buiten, zo lang moet de jas het vol kunnen houden.
Re: BPWR regenjas
Geplaatst: ma 21 sep 2026, 19:31
door pike
De jas uit de link heeft een waterkolom van 10.000 mm. Dat zou voor fietsen afdoende moeten zijn:
Richtlijnen voor waterdichtheid (Regenkleding & Tenten):
0 – 1.000 mm: Waterafstotend (niet echt waterdicht; geschikt voor lichte druppels).
1.000 – 5.000 mm: Waterdicht bij lichte regen of kort gebruik.
5.000 – 15.000 mm: Bestand tegen stevige en langdurige regenbuien (ideaal voor AGU Regenjassen tijdens het fietsen of wandelen).
15.000 mm en hoger: Compleet waterdicht onder zware omstandigheden, zoals alpinisme of extreme weersomstandigheden.
Even opgezocht: Mijn "hondenjas" is ook echt compleet waterdicht, ik heb er uren mee in de stromende regen gestaan en er kwam geen druppel doorheen. Hij heeft een waterkolom van 12.000 mm.
Ook heeft hij een ademend vermogen van 14.000 gr/m2 /24h. Ik zweet er absoluut niet in.
Wat zijn normale waarden voor ademend vermogen:
Minder dan 5.000 g/m²: Laag ademend vermogen. Geschikt voor kort en rustig gebruik. Kan klam aanvoelen bij inspanning.
5.000 tot 10.000 g/m²: Gemiddeld vermogen. Goed voor lichte wandelingen of dagelijks woon-werkverkeer.
10.000 tot 20.000 g/m²: Goed tot hoog vermogen. Geschikt voor actieve sporten
Meer dan 20.000 g/m²: Zeer hoog vermogen. Voor intensieve inspanningen in extreme omstandigheden.
Met behulp van deze info kan je hopelijk wat uitzoeken.
Re: BPWR regenjas
Geplaatst: di 22 sep 2026, 08:04
door Kaela
Ja dat helpt zeker Pike! Ik wist niet dat er ook waardes waren voor ademend vermogen. Dat helpt heel erg met het vergelijken.
Ik ga straks even bij de anwb kijken. Vind het zo lastig van een plaatje te bestellen. Misschien dat hun modellen me wat meer gevoel geven bij wat ik fijn vind en wat niet. Bedankt!
Re: BPWR regenjas
Geplaatst: di 22 sep 2026, 10:03
door Siberienne
Wat ook belangrijk is op de fiets is of de capuchon goed past - en je ook nog wat kan zien.
Ik geef veel geld uit aan regenjassen - en die gingen dan ook lang mee (6-7 jaar is de mijne nu, en nog steeds waterdicht) maar sinds de nieuwe regels er zijn voor pfas is de duurzaamheid achteruit gegaan. Prima ontwikkeling hoor dat het niet meer mag, maar ik zou dus nu ook beetje oppassen met dure jas. Merken die dat schijnbaar goed doen zijn oa Vaude, Patagonia en ArcTeryx. Maar dat zijn prijzige merken maar soms goed op de kop te tikken in een outlet.
Re: BPWR regenjas
Geplaatst: di 22 sep 2026, 10:04
door kiara
Nou ik heb zelfde probleem althans met wandelen. Heb een regenjas was altijd goed, en nu ineens lekkage op rug. Niks is er stuk. Maar ik wordt dus zeik nat op mijn rug/ schouders.
Heb geen idee meer waar vandaan en wat hij gekost heeft, maar zeker geen 200€. Vindt hoop geld voor een regenjas trouwens. Misschien ook is kijken bij de anwb
Re: BPWR regenjas
Geplaatst: di 22 sep 2026, 14:45
door Kaela
Ik heb een mooie gevonden bij de anwb. Dankzij de cijfers van Pike kon ik het ademend vermogen goed beoordelen. De capuchon past goed, ook belangrijk. En ik heb een ruime maat zodat er van de winter wat warms onder kan. Hij was 140 euro, wat ik nog steeds veel geld vind, maar ik verwacht dat ik hier best een aantal jaar de stukjes mee kan fietsen.
Bedankt allemaal!