Pagina 1 van 1
zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: vr 25 jan 2008, 13:35
door flin
onze kat heeft, al voor hij bij ons kwam,
wat zwarte meeeters boven op z'n staart,
't wordt steeds minder, en hij heeft er geen last van, maar
zou dit door z'n hormonen kunnen komen?
en zou 'k nog iets kunnen geven (kwa voeding)
dat't miss nog sneller verdwijnt?
z'n huid en vacht zien er verder heel goed uit, en hij is super zacht..
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: za 26 jan 2008, 16:00
door flin
niemand ?
enig idee?
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: za 26 jan 2008, 17:33
door Mevroi Kruim
Tja, mijn katten hebben daar haar zitten dus meeeters zie ik niet zo goed.
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: za 26 jan 2008, 17:43
door maddoc
als dat boven op de staart bij de aanzet is, daar zie je wel meer dat daar meer talgproductie is, vaak vettige plek met idd zwarte puntjes. is het een kater?
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: za 26 jan 2008, 18:07
door flin
't is een gecastreerde vent, en toennie kwam was z'n 'spiegel' (de aanzet van z'n staart) ook kaal, daar zit nu haar,
op z'n staart komt nu ook wel haar, en 't lijkt allemaal beter te gaan,
maar 'k vraag me af waarom die zwartjes er zitten en hoe 't zou kunnen verdwijnen....
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: zo 27 jan 2008, 13:37
door Borke
Dit is een katerstaart, komt veel vuldig voor bij katers en poezen die ongecastreerd en langharig zijn maar ook gecastreerde exemplaren kunnen er last van hebben.
Ik kopieer even een stukje tekst uit het 'kittenhandboek' wat wij vroeger meegaven met onze kittens:
De “katerstaart”
De ”katerstaart” wordt veroorzaakt door een overmatige afscheiding uit de grote talgklieren aan de bovenkant van de staart. Als dit verwaarloosd wordt, kan het gaan ontsteken. Het komt het meeste voor bij niet-gecastreerde katers, maar kan ook voorkomen bij poezen en gecastreerde. Je kunt het zien en voelen doordat de haren bovenop de staart wat vettig en plakkerig zijn. Als je er tijdig bij bent is het eenvoudig te verhelpen. Als het maar een klein beetje vettig is, kun je proberen om eerst met een grove kam en later met een fijnere kam de “vettige bolletjes” eruit te kammen. De kat likt het daarna zelf goed schoon en kan het zo zelf bijhouden. Bij Franny werkt dit prima, bij TC en Tomatina helaas niet. Lukt het niet dan is een wasbeurt met GOOP een snelle remedie. GOOP is een speciale zeep die je op kattenshows kunt kopen. Als je daar nooit komt, bel ons dan even.
Vóór de wasbeurt smeer je de GOOP royaal op de vette plek tot op de huid en laat je het vijf minuten intrekken (niet aan wrijven of masseren). Let op dat je kat niet probeert om er aan te likken. Wij doen dit altijd in de badkamer en laten de kat dan gewoon los lopen. Na vijf minuten intrekken, ga je het héél goed uitspoelen. Als je geen zin hebt om de kat helemaal te wassen, spoel dan alleen de staart uit. Was daarna alleen de staart met een speciale kattenshampoo, ook weer goed uitspoelen, enz.
Re: zwarte mee-etertjes op staart
Geplaatst: zo 27 jan 2008, 20:33
door flin
een katerstaart..Aha...
z'n haar voelt niet vet/plakkerig, en 't ziet er verder rustig uit, dus geen neiging naar ontstekingkjes,
'k begrijp dat de GOOP een sterk ontvettingsmiddel is?
'k zal eerst 'ns een poging wagen z'n staart met gewoon kattenshampoo te wassen
dank, voor 't meedenken!