Ik heb al acupunctuur geprobeerd trouwens, bij Pinkel. Lang geleden. Was het even vergeten. En chiropractie, ook geprobeerd. Want ik dacht dat ze misschien door alle schoppen die ze gehad had iets fout had zitten in d'r lijf. En dat hielp niet. Beide niet.
Goed, even een update. Ik ben eerst de maximale dosering Propalin aan Pinkel gaan geven. Dat is voor haar 0,70 ml. De arme hond vloog bijna door het plafon van hysterie. Haar hartje bonkte bijna het lijffie uit. En toen was ik het zo verschrikkelijk zat. Ik heb alle medicatie tegen haar gedragsproblemen geprobeerd, maar niks hielp. En nu weet ik dus zeker dat het mede nooit geholpen heeft omdat ze van die Propalin ook totaal kniftig wordt. Haar hart bonkt gewoon haar lijf uit op die troep
Dus, ik ben er van de week radicaal mee gestopt. En nog dezelfde dag piste ze de boel alweer onder. Dat is altijd als ik met de propalin stopte en daarom stopte ik er ook niet meer mee, probeerde ik met periodes een lagere dosis te geven. Dan begon ze te lekken en dan kreeg ze weer de volle mep. En als ik stop (stopte) ging ze niet zo'n beetje lekken he... Ze lekte echt grote plassen! Ik kreeg een tip van Angelique om eens tabletten van Optimax Verikan te proberen. Daar zit pompoenpit extract en soja isoflavonen extract in. Ik heb er tevens Quertilla van Bloem gekocht. Daar zit in: Kruidenextracten: Quercus robur (rode eik), Potentilla erecta (tormentil), Achillea millefolium (gewoon duizendblad), Hypericum perforatum (St. Janskruid), Agrimonia eupatoria (gewone agrimonie), Plantago major (grote weegbree).
Dit krijgt ze nu sinds 3 dagen. En ze heeft nog maar 1 keer gelekt. En dat was toen we haar mee hadden genomen naar een verjaardag en dat is toch altijd wat stressig voor haar. Maar, ik durf nog niet echt blij te zijn. Als ze over een maand nog steeds redelijk lekvrij is: dan gaan we blij wezen!
Wat dus wel opvalt is dat Pinkel echt 100 keer rustiger is dan normaal. OK OK, ze is nog steeds 100 keer onrustiger dan een normale hond, maar ze ligt nu veel vaker ontspannen te slapen. Ze blaft veel minder vaak en het lijkt wel alsof ze 3 jaar slaap aan het inhalen is. Ze slaapt veel. En diep. Arme hond. Ik begin steeds pissiger te worden op van die dierenartsen sites waar ze schrijven "ja, je moet je teef laten castreren en incontinentie? Joh, helemaaaal geen probleem, daar hebben we hartstikke goeie pillen tegen!". Nou, die pillen zijn dus wel een probleem. Nou zal niet iedere hond er zo slecht op reageren als Pinkel, dat snap ik ook wel. Maar die troep-plasmedicijnen zijn A)Heel slecht voor het hart (verhoogde bloeddruk + hartslag) en B)zijn die troeppillen niet goed voor de nieren.
En zo zie je dus ook dat bij een teef met gedragsproblemen zoals bijv. een Pinkel: je zo'n hond nog verder om zeep helpt. Misschien iets waar gedragstherapeuten eens naar kunnen vragen, bij hyperdepieperteefjes, of ze toevallig incontinentiepillen krijgen. Want echt, er waren echt wel eens dagen bij, de afgelopen jaren, dat ik tegen Leo zei "Le, ik kan er niet meer tegen. Er komt een dag dat ik zo gek van Pinkel word dat ik haar in laat slapen". Zo erg was het met haar. Mede dus door die klote-pillen tegen die incontinentie. Nou laat ik Pinkel heus niet inslapen want ik houd echt hartstikke veel van dat hondje. Maar ik hoop bij God dat Pinkel op deze natuurlijke pillen lekvrij blijft want anders weet ik het niet meer...
Zo langzamerhand wordt het steeds ingewikkelder met Pinkel: Pinkel pist zonder die incontinentiepillen het hele huis onder en ik kan haar NERGENS meer mee naar toe nemen omdat ze de boel onder plast. Maar ik kan haar ook niet thuis laten want dan blaft ze de boel bij elkaar. En ik kan haar dus ook niet op de incontinentiepillen zetten want daar wordt zij helemaal gek van. En ik word weer gek van haar. Nou lekker allemaal
