Pagina 1 van 1

Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:22
door - Judith -
Bruin heeft sinds een tijdje een Hurtta-tuig en daar was ik zeer tevreden over. Maar vorige week ging hij opeens als een gek aan zijn oksels krabben en toen zag ik dat die helemaal rood, geïrriteerd en opgezet waren. En dat jeukt, dus probeert hij nog meer te krabben. Nou ja de bekende vicieuze cirkel dus.

Hij heeft verder op geen enkele andere plek jeuk, ik heb geen vlooien(poep) gezien, hij is niet onlangs geënt of heeft anti-vlooienmiddelen toegediend gekregen, ik gebruik geen andere wasmiddelen en aan zijn menu is ook niets veranderd. Ik denk dat ik er dus wel van uit mag gaan dat de irritatie door het tuig is ontstaan. Maar goed, ik heb er steeds honingzalf op gesmeerd en dat gaf in het begin wel wat verbetering, maar nu hij in de gaten heeft gekregen dat je dat er ook best af kunt likken  >:( is het compleet zinloos om er nog wat op te doen. Dat is er in een nanoseconde weer af en bovendien blijft hij maar likken, waardoor die huidplooien doorweekt wordt en dat is ook natuurlijk niet erg bevorderlijk voor het herstel. De plekken zijn wel minder heftig dan vorige week, maar het is absoluut nog niet over. Hij blijft er ook jeuk aan houden, want een aantal keer per dag moet er heel erg gekrabt worden.  Mijn vraag is dus: wat zal ik doen? Zijn er andere alternatieve middelen, of zal ik maar een paar dagen een zalfje met cortico's smeren om van de jeuk af te komen en zo de cirkel te doorbreken?

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:23
door *Natasja*
Heb je al geprobeerd om hem een paar dagen een kap op te doen, zodat hij de zalf er niet af kan likken?

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:26
door tieneke
Heb je groene leem/klei in huis?

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:32
door claudiaB
Insmeren en direct gaan wandelen. dan kan het lekker intrekken.
En nu geen tuig gebruiken.
verder geen tips. succes!

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:33
door Lefki&Amy
Tea tree olie...dat ontsmet, verzacht en stinkt en smaakt zo vies, dat ie er vast wel afblijft  8)

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:33
door - Judith -
*Natasja* schreef: Heb je al geprobeerd om hem een paar dagen een kap op te doen, zodat hij de zalf er niet af kan likken?
Nee, want het zit 'm in het krabben. Het likken doet hij alleen maar als ik er zalf op heb gesmeerd.

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:33
door - Judith -
tieneke schreef: Heb je groene leem/klei in huis?
Ja, volgens mij wel. In poedervorm.

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:35
door - Judith -
claudiaB schreef: Insmeren en direct gaan wandelen. dan kan het lekker intrekken.
En nu geen tuig gebruiken.
verder geen tips. succes!
Nee, tuig heb ik vanaf het moment dat ik het ontdekte uiteraard niet meer gebruikt.

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:36
door - Judith -
yuki11 schreef: Tea tree olie...dat ontsmet, verzacht en stinkt en smaakt zo vies, dat ie er vast wel afblijft  8)
Ah, die heb ik volgens mij ook nog wel ergens in het hondenspullenkastje staan  :). Maar kun je dat er puur opsmeren, hoeft het niet verdund?

Re: Jeuk en bultjes onder oksels

Geplaatst: vr 09 okt 2009, 12:39
door Lefki&Amy
- Judith - schreef: Ah, die heb ik volgens mij ook nog wel ergens in het hondenspullenkastje staan  :). Maar kun je dat er puur opsmeren, hoeft het niet verdund?
Ja, kan puur...ik zou een beetje deppen met bv een wattenschijfje....