Pagina 1 van 2

groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 09:27
door pleuntje
Ik maal momenteel groenten in zo'n klein uienhakkertje. Gaat best goed, maar er kan niet veel tegelijk gemalen worden. Nu kan ik bij de supermarkt waar ik normaal kom sparen voor electrische apparaten waaronder een blender. Ik wilde hier eigenlijk voor sparen. Nu lees ik weer dat een blender ook niet zo heel ideaal is. Wat is de beste optie als ik groenten wil malen. Ik wil er alleen niet teveel geld aan spenderen. Maar zo'n hakkertje dat ik nu heb is niet het meest ideale.

Re: groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 09:31
door TMG1961
Ik snij alles eerst in stukken en dan doe ik het in de keukenmachine, daarna over in een grote kom en dan met de staafmixer erdoorheen. Maak op deze manier binnen 20 minuten een voorraad voor 6 weken.

Re: groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 10:02
door pleuntje
Oke, ik doe het ongeveer op dezelfde manier maar maal wel een uur voor 2 weken, vandaar dat ik iets anders wilde hebben.

Re: groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 10:18
door Kemi
Ik gebruikte eerst een blender, maar dat is een stuk lastiger dan een keukenmachine. Sinds ik de keukenmachine heb, gaat t als een zonnetje.
Volgens mij betaalde ik 75,- bij Wehkamp, t is een bosch. Blenders zijn idd een stuk goedkoper, maar gebruiksgemak was het voor mij wel waard.

Re: groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 10:24
door TMG1961
Ik heb een Kenwood Multi-Pro 750 Is al een paar jaar oud maar doet het nog uitstekend.

Re: groenten malen

Geplaatst: ma 07 nov 2011, 13:03
door ulla
Ik maal geen groenten meer, maar stoom iedere dag een andere groenten, het enige wat ik nog maal zijn de zaden, en kiemen.

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 09:01
door pleuntje
Oke. Dan ga ik misschien toch eens kijken voor een keukenmachine. Dank jullie.

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 10:08
door Mevroi Kruim
Ik maal met de staafmixer, dat gaat prima voor kleine hoeveelheden (ik maak de mix altijd vers).

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 10:26
door annielaumen
Ik geef de groente die over zijn van onze maaltijd
Kook toch zonder zout
Wil ik groente en fruit malen dan doe ik dit met de staafmixer
Ik maak dan ook kleine hoeveelheden

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 12:07
door Barbaravh
Hier gaan de groenten door een sapcentrifuge. Gaat ook wel vlot.

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 12:42
door madeleine
Ik ben aan het sparen voor de sapcentrifuge.. Wel een dure inverstering maar het zeker toch wel waard. Tot die tijd modder ik aan met een keukenmachine.  ;)

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 17:42
door Barbaravh
madeleine schreef: Ik ben aan het sparen voor de sapcentrifuge.. Wel een dure inverstering maar het zeker toch wel waard. Tot die tijd modder ik aan met een keukenmachine.  ;)
Ik heb deze http://www.vandenborre.be/sapcentrifuge ... -ju650-xxl
Ligt tussenin kwa prijs en ik ben er enorm tevreden over!

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 17:44
door madeleine
Diena schreef: Ik heb deze http://www.vandenborre.be/sapcentrifuge ... -ju650-xxl
Ligt tussenin kwa prijs en ik ben er enorm tevreden over!
Welke groentes gooi je erzoal in? En weet je hoe goed deze bladgroentes mee neemt?

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 17:53
door Barbaravh
madeleine schreef: Welke groentes gooi je erzoal in? En weet je hoe goed deze bladgroentes mee neemt?
Bonen, wortels, rapen, knolselder, broccoli, bloemkool, champignons, witloof, courgette gaat er allemaal snel door.
Witloof heeft hij geen problemen mee, sla ofzo heb ik nog niet geprobeerd. Als je dat met iets hards erdoor duwt, moet dat wel lukken denk ik.

Re: groenten malen

Geplaatst: di 08 nov 2011, 17:56
door madeleine
Houdt deze de sap en de pulp gescheiden?