hond te dik

Hier kun je al je vragen en problemen kwijt met betrekking tot de gezondheid. Raadpleeg uw dierenarts bij twijfel of urgente zaken.

Moderator: Lizzy

Re: hond te dik

Gebruikersavatar
Sanyo
5-sterren
5-sterren
Berichten: 2436
Lid geworden op: zo 06 feb 2005, 12:47

Re: hond te dik

Bericht door Sanyo »

Atrose bij een hond van 5 jaar kan wel voorkomen helaas.
Mijn Jory had slechte heupen en op 5 jarige leeftijd doordoor al behoorlijke atrose.
Desalniettemin is ze ruim 14 jaar geworden met aangepaste beweging en glucosamine.
Gebruikersavatar
*Dorothea*
5-sterren
5-sterren
Berichten: 7164
Lid geworden op: wo 23 nov 2005, 20:31
Locatie: berkhout
Contacteer:

Re: hond te dik

Bericht door *Dorothea* »

Ik ben heel streng, Indy was een paar weken geleden opeens 36 kg  :o . Ik heb meteen fors het eten geminderd, nu is er alweer een beginnend zandloperfiguur  8)
Fynn
5-sterren
5-sterren
Berichten: 1130
Lid geworden op: do 09 feb 2006, 14:15
Locatie: Heinkenszand
Contacteer:

Re: hond te dik

Bericht door Fynn »

Ja ik ben ook heel streng ik wil gewoon niet dat mijn honden te dik zijn.
Bij ridgeback en dalmaten valt het gelijkop ook natuurlijk omdat ze geen dikke vacht hebben.
Mijn man vind het zielig voor ze want ze hebben nog zo'n honger zegt hij.

Groetjes Rian,Ijuba,Fynn en Asani
Laura2004
5-sterren
5-sterren
Berichten: 5288
Lid geworden op: di 21 dec 2004, 12:59

Re: hond te dik

Bericht door Laura2004 »

Als meer bewegen om de hond af te laten vallen geen optie is dan lijkt het me dat er een hele simpele oplossing is en dat is gewoon minder eten geven.
Do

Re: hond te dik

Bericht door Do »

is de hond getest op schildklier?
K&D
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3094
Lid geworden op: do 16 feb 2006, 21:08
Contacteer:

Re: hond te dik

Bericht door K&D »

Hoe groot is je Sheltie? Hoeveel weegt hij nu?
Ik ken ze ook; de bijzettafeltjes :-\. Heel ongezond om ze te zien bewegen; alles kost zoveel moeite terwijl het energieke hondjes zijn!

Ter vergelijk: ik heb hier twee dames. Eentje van 36 cm en 6,7 kg en eentje van 34 cm en 5,7 kg. Ze krijgen allebei per dag 160 gram gemiddeld (Carnibest of barf) Daarmee blijven ze mooi op gewicht.
Reutjes zijn over het algemeen wat groter en zwaarder en mogen ietsje meer. Maar om af te vallen zou ik voorlopig even max. 2% Carnibest per kg lichaamsgewicht geven. Dus voor een hond van 10 kg  is dat 2 ons. En niets te snoepen ernaast geven. ;)
Afhankelijk van hoe snel (of niet) het afvallen gaat kun je de hoeveelheid aanpassen.

Over niet ingedaalde teelballen wordt geregeld gesproken op het collie en sheltie forum. Het komt inderdaad regelmatig voor bij Shelties. Een operatie om in in het lieskanaal een bal op te sporen is vrij pittig. Het ligt er aan of de bal te voelen is in het lieskanaal of ergens in de buikholte is blijven hangen. , De voors- en tegens moet ieder voor zich afwegen.
ik heb hem vorige maand overgeschakeld naar carnibest light voeding die hij ook best wel lust.
Best wel? Hier is de Carnibest in 1,4 nanoseconde verdwenen.....Daarom geef ik ook barf ernaast, dan hebben ze wat te doen
Laatst gewijzigd door K&D op ma 03 nov 2008, 19:29, 1 keer totaal gewijzigd.

Re: hond te dik

Plaats reactie