Wat denken jullie

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Plaats reactie

Wat denken jullie

Huskymeisje
5-sterren
5-sterren
Berichten: 525
Lid geworden op: zo 02 dec 2007, 21:30
Locatie: Friesland
Contacteer:

Wat denken jullie

Bericht door Huskymeisje »

Komende zaterdag gaan wij hoop ik onze nieuwe roedelgenoot halen. Hij krijgt momenteel brok met zo nu en dan een stukje vers vlees.

Natuurlijk gaat hij bij ons niet aan de brok. Het is geen hond met darmproblemen dus ik wil hem cold turkey overzetten op barf, dat durf ik wel aan. In de bieb las ik dat je per week een nieuwe vleessoort moet gaan introduceren. Dat heb ik met Hisja en Qilaq nooit gedaan. Zij zijn direct op een menu van kip, rund en lam gekomen, en later zijn deze soorten nog verder uitgebreid. Heb nooit problemen met ze gehad. Maar dat waren pups en hebben niet veel brok gehad. Dezhno is 4 jaar en heeft altijd op brok gestaan. Zou ik het nu met hem wel rustiger aan moeten gaan introduceren?
Gebruikersavatar
me and my boys
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12414
Lid geworden op: ma 06 nov 2006, 11:42
Contacteer:

Re: Wat denken jullie

Bericht door me and my boys »

zou hem gewoon over zetten op vers/barf
Gebruikersavatar
MoniqueAppels
5-sterren
5-sterren
Berichten: 2062
Lid geworden op: zo 10 apr 2005, 12:14
Contacteer:

Re: Wat denken jullie

Bericht door MoniqueAppels »

Toen ik Annak kreeg, had hij 7,5 jaar alleen maar brokken gehad.
Ik heb niets langzaam geintroduceerd. Hij is van de ene op de andere dag overgegaan op BARF en at gewoon wat de pot schafte. Hij had alleen in het begin wat moeite met zalmkop; hij wist zich er geen raad mee maar dat was de tweede keer geen punt meer :D
Gebruikersavatar
kira
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3618
Lid geworden op: do 27 mar 2008, 20:30

Re: Wat denken jullie

Bericht door kira »

Hier ook niet moeilijk gedaan. Maar had toen ik begon minder keus als nu, dus m.n. kipdingen.
pike
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12718
Lid geworden op: di 30 mei 2006, 19:53
Locatie: Harfsen

Re: Wat denken jullie

Bericht door pike »

Lijkt me dat als de hond geen problemen heeft je niet moeilijk hoeft te doen. Maar ik zou toch niet gelijk alle mogelijke botsoorten geven. Ik zou eerst met makkelijke botjes beginnen (de befaamde kippenekken) en als dat goed verteert de vleugeltjes, dan de karkasjes en dan de volgende soort in bot. Hoe lang je daarover doet wordt eigenlijk door de hond bepaald. Verteert hij alles goed dan gaat het snel, heeft hij moeite met verteren dan duurt het wat langer. (Pike, mijn eerste barfer, heeft enkele maanden naast spiervlees en orgaan van diverse diersoorten alleen maar bot van kip gehad voor het eindelijk echt goed ging, maar het was wel een hond met darmproblemen).  ;)
Lizzy
Moderator
Berichten: 74949
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: Wat denken jullie

Bericht door Lizzy »

pike schreef: Lijkt me dat als de hond geen problemen heeft je niet moeilijk hoeft te doen. Maar ik zou toch niet gelijk alle mogelijke botsoorten geven. Ik zou eerst met makkelijke botjes beginnen (de befaamde kippenekken) en als dat goed verteert de vleugeltjes, dan de karkasjes en dan de volgende soort in bot. Hoe lang je daarover doet wordt eigenlijk door de hond bepaald. Verteert hij alles goed dan gaat het snel, heeft hij moeite met verteren dan duurt het wat langer. (Pike, mijn eerste barfer, heeft enkele maanden naast spiervlees en orgaan van diverse diersoorten alleen maar bot van kip gehad voor het eindelijk echt goed ging, maar het was wel een hond met darmproblemen).   ;)
Hier sluit ik me bij aan. Die 1 keer per week iets nieuws introduceren is meer voor een gevoelige hond.

Re: Wat denken jullie

Plaats reactie