Nierwaardes hond en BARF

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Plaats reactie

Nierwaardes hond en BARF

Souris
3-sterren
3-sterren
Berichten: 204
Lid geworden op: za 02 jan 2010, 19:36
Locatie: Brabant

Nierwaardes hond en BARF

Bericht door Souris »

en hoe staan deze in relatie tot een barf dieet.
Ik had een discussie met de arts dat rauw voeren wel erg zwaar of zwaarder voor de nieren moet zijn... sja??
Nu heb ik dus ook toevallig een bloedonderzoek laten doen, en ze zit op ureum 8,9  (3,5-8,9)dat is dus vrij hoog maar nog wel binnen de normaalwaardes. Zegt weinig omdat ik niet weet wat het was toen ze wel brokken at, maar misschien heeft iemand hier meer ervaringen mee ben nl benieuwd?
Mevroi Kruim
5-sterren
5-sterren
Berichten: 11608
Lid geworden op: wo 13 apr 2005, 20:25
Locatie: Bennekom

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door Mevroi Kruim »

Dat is een bekende misvating onder dierenartsen. Die denken nl dat een vers dieet bereveel eiwitten bevat. Dat is niet het geval. Als je vers voert krijgt je hond exact zoveel eiwitten als waar zijn cihaam op gebouwd is, nl het eiwitgehalte van een natuurlijke prooi. Daarnaast is het eiwit in vlees nog eens van hoge biologische waarde (itt eiwitten uit plantaardige bronnen, zoals in brokken) en als zodanig makkelijk verteerbaar met weinig afvalstoffen.

Het vervelende met die normwaardes voor uream en creatinine is dat ze gebaseerd zijn op brokkenhonden. Die hebben eigenlijk te lage waardes doordat ze een mindere kwaliteit eiwit krijgen en te veel graan waardoor de vertering anders verloopt. De waardes van versgevoerde honden zouden eigenlijk de norm moeten zijn.
pike
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12669
Lid geworden op: di 30 mei 2006, 19:53
Locatie: Harfsen

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door pike »

Lizzy
Moderator
Berichten: 74882
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door Lizzy »

Misschien zijn de laatste pagina's van dit topic ook wel interessant voor je. Jean Dodds, dierenarts in de US, pleit ervoor dat er opnieuw onderzoek wordt gedaan naar normaalwaardes van vers/rauw etende honden. Want ja, die kunnen behoorlijk afwijken. En het UREA gehalte van jouw hond: is dus prima!!!


http://www.barfplaats.nl/forum/index.ph ... 645.0.html
_Sandra_
4-sterren
4-sterren
Berichten: 347
Lid geworden op: do 05 feb 2009, 02:21
Locatie: Roermond

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door _Sandra_ »

Klopt het dat die hogere waardes alleen gelden voor ureum, kreat en hematocriet? Of ook voor andere waardes?
Lizzy
Moderator
Berichten: 74882
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door Lizzy »

_Sandra_ schreef: Klopt het dat die hogere waardes alleen gelden voor ureum, kreat en hematocriet? Of ook voor andere waardes?
Ja.
Evelien01
2-sterren
2-sterren
Berichten: 86
Lid geworden op: do 23 jul 2009, 23:18
Locatie: Spijkenisse

Re: Nierwaardes hond en BARF

Bericht door Evelien01 »

Ik heb eens één van mijn andere hondjes laten testen om te vergelijken met mijn Bink (chronisch nierfalen) en die zat ook aan de max van de normaalwaarde.

Re: Nierwaardes hond en BARF

Plaats reactie