1 van mijn katten spuugt van vers...wat kan ik daar aan doen?
Heb liever dat hij wel vers eet ipv blik rommel.
Het is niet koud, dus daar ligt het niet aan.
Gisteren heeft hij Bandit biologische vleesmix uitgekotst
kotsen kan allerlei oorzaken hebben; haarbal, virus, darmobstructie, stress, ander voer, andere soort voer, etc. bij ineens kotsen op een andere voermethode klinkt het mij logisch dat hij moet wennen aan de andere vorm van vertering. dat gaat vanzelf over door gewoon rauw aan te blijven bieden, zodat zijn maag en de ph-waarde daarvan daar aan kan wennen.
Vanochtend vond ik twee plasjes slijm met een heel klein brokje vlees in. Lexi eet pas rauw en ze is erg gretig. De stukjes vlees die de uitspuugt zijn wat vettere stukjes. De rest blijft wel netjes binnen. Is dit een kwestie van wennen of moet ik het bakje eerst even doorspitten de volgende keer en de vettere stukjes eruit halen?
Voerde jij er nog brok bij? Daar zou ik mee stoppen, Dat geeft namelijk een andere zuurgraad aan de maag, waardoor kotsen in theorie sneller op kan treden. Voor kittens verder natuurlijk meerdere keren per dag voeren.
Stukken puur wit hard vet snij ik altijd wel van de dingen af voordat ik ze aan de katten geef.
Ik heb wel het vet mee doorgedraaid... dus dat zal wel wat zwaar gevallen zijn. Vooral als je meeweegt dat mevrouw gisteren bijna twee ons vlees heeft weggewerkt terwijl ze zelf nog net geen kilo weegt. Vandaag heeft ze alles netjes binnengehouden. Vanochtend rundvlees en vanmiddag kip met runderlever.
De klontjes vet zal ik dan uit de andere porties vissen...
Mijn poezen eten nu alle twee best veel soorten vlees.
Maar bij bandit eten ze het vlees alle twee trager op. Een poes geeft telkens over. Ik heb het twee keren gegeven. Maar ik geef nu dat niet meer. Ik geef Darf, Bibi, Carnibest en Haaksbarf (5soorten). Dat eten ze met plezier. Het is snel op en niemand geeft over. Ook vragen ze echt om het eten.
Volgens mij kunnen ze er heel veel van opeten. Maar ik weeg het wel af, anders is het ook niet goed voor hun gezondheid.
Mijn kater heeft de eerste 3 maanden ook regelmatig gekotst. Na verloop van tijd werd dat beter, zijn maag moest er volgens mij gewoon aan wennen. Ik heb hem toen een tijdje kleinere porties gegeven.