Zalm kop en staart

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Plaats reactie

Zalm kop en staart

marjan23
3-sterren
3-sterren
Berichten: 227
Lid geworden op: ma 10 nov 2008, 18:40
Locatie: Bergeijk
Contacteer:

Zalm kop en staart

Bericht door marjan23 »

Vanochtend heb ik bij een vishandel verse zalm koppen (gekweekt) op kunnen halen.
Het zou klaar liggen, echter werd de doos opengetrokken en de zalm voor me neus gefileerd....verser dan dat kan bijna niet.
Meneer had de filet eraf gesneden en zo hield ik de kop met staart en zalm over (graat met aardig wat zalm er nog aan).
De zalm koppen met graat wogen gemiddeld 1,2 kilo per stuk.

Nu is mijn vraag kan ik dit in zijn geheel geven (Woody eet per dag 1200 gr) of kan ik beter de kop scheiden en zowel de kop een keer als vleesbot geven en de staart op een andere dag als vleesbot?

Dan nog even de vraag, de vis is gekweekt, moet deze dan ook twee weken in de vriezer hebben geleden?
Esther11
4-sterren
4-sterren
Berichten: 339
Lid geworden op: do 10 apr 2008, 16:30
Locatie: Gangelt (Duitsland)
Contacteer:

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Esther11 »

Ik geef het appart maar alleen omdat Cleo de kop niet graag eet en minder bot krijgt, dus zij krijgt de staart en Annebel de kop.
orinake
5-sterren
5-sterren
Berichten: 1881
Lid geworden op: vr 29 mei 2009, 16:08
Locatie: Nevele
Contacteer:

Re: Zalm kop en staart

Bericht door orinake »

Hier krijgen ze dat in zijn geheel.
Als het gekweekte zalm is moet dat niet eerst de vriezer in hoor.
Enkel met wilde zalm.
Malamoods
5-sterren
5-sterren
Berichten: 2131
Lid geworden op: vr 17 feb 2006, 15:23

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Malamoods »

Ik geef het wel apart, omdat het vrij vet is... Ik zou 't anders gewoon proberen en kijken hoe 't valt...
Gebruikersavatar
Inge en Bono
5-sterren
5-sterren
Berichten: 5713
Lid geworden op: wo 26 jul 2006, 20:44
Locatie: Den Haag

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Inge en Bono »

Malamoods schreef: Ik geef het wel apart, omdat het vrij vet is... Ik zou 't anders gewoon proberen en kijken hoe 't valt...
idem! Bono kreeg tot een jaar geleden 1 zalmkop per week in een keer. Op een gegeven moment kon hij dat niet meer handelen; hij kreeg er diarree van. Nu krijgen Bono en Lizz 2 keer per week een halve zalmkop ieder en gaat het weer prima.
Malamoods
5-sterren
5-sterren
Berichten: 2131
Lid geworden op: vr 17 feb 2006, 15:23

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Malamoods »

Inge en Bono schreef: idem! Bono kreeg tot een jaar geleden 1 zalmkop per week in een keer. Op een gegeven moment kon hij dat niet meer handelen; hij kreeg er diarree van. Nu krijgen Bono en Lizz 2 keer per week een halve zalmkop ieder en gaat het weer prima.
Ik geef de zalmkop wel in zijn geheel, maar haal dan de staart en 't graat eraf, die staart en graat geef ik dan een andere keer, dus zonder de kop erbij. Het is dus of-of zeg maar.  ;)
Leonike
3-sterren
3-sterren
Berichten: 148
Lid geworden op: do 04 nov 2010, 08:23
Locatie: Weurt (klein dorp tegen Nijmegen aan)

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Leonike »

Hier gaat de staart (in stukken) naar de katten en de kop naar de hond.
Meer zalm in 1 keer zou niet goed gaan, daar raakt ze van aan de dunne.
Gebruikersavatar
Kaio
5-sterren
5-sterren
Berichten: 10250
Lid geworden op: za 20 aug 2005, 12:01
Locatie: Duitsland

Re: Zalm kop en staart

Bericht door Kaio »

Hier eten ze al hele lange tijd zalmkop incl staart en soms wel 1,2 kg in een keer zonder er verder iets bij. Hier gaat dat prima. Nergens last van. Geen harde kak geen zachte kak, alleen maar blije en voldane hondjes. Enige is dat ze even buiten moeten blijven omdat ze hun bek anders aan mij, muur of meubelen afvegen. Ja en hun boeren erna zijn wat minder ;D

Zou het gewoon uitproberen.

Re: Zalm kop en staart

Plaats reactie