blaasgruis

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Re: blaasgruis

Lizzy
Moderator
Berichten: 74930
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: blaasgruis

Bericht door Lizzy »

fiev schreef: heb de resultaten van het urine onderzoek gekregen van de dierenarts:

densiteit urine 1045    (normaal van 1020-1045)
PH urine           8          (normaal 4.8- 7.4)
bacteriën         zeldzaam    (dus geen blaasontsteking)
kristallen         struviet +
epitheelcellen  +

Ik weet niet hoe dit gemeten is, maar er vanuit gaande dat er inderdaad geen ontsteking is, is het lastig een andere oorzaak aan te wijzen. Ik zou de urine gaan verzuren. Met vitamine C (ascorbinezuur) en cranberry en indien nodig, biologische appelazijn.
fiev
1-ster
1-ster
Berichten: 41
Lid geworden op: ma 30 mei 2011, 10:41

Re: blaasgruis

Bericht door fiev »

Lizzy schreef: Ik weet niet hoe dit gemeten is, maar er vanuit gaande dat er inderdaad geen ontsteking is, is het lastig een andere oorzaak aan te wijzen. Ik zou de urine gaan verzuren. Met vitamine C (ascorbinezuur) en cranberry en indien nodig, biologische appelazijn.
Wat bedoelt u met ik weet niet hoe dit gemeten is?
Het is namelijk niet de eerste keer dat er blaasproblemen waren, we zijn er zelfs eens voor in merelbeke geweest, zonder aantoonbare resultaten, toen plaste ze rood( weten niet of het bloed was). toen zat er bilirubine in, deze keer niet.

Ik ken helemaal niets van deze producten, Waar kan ik aan die cranberry en die vitamine C geraken? Dit is niet schadelijk? Welke dosissen?
en is die urologist die we gaven ook goed?
Laatst gewijzigd door fiev op wo 26 okt 2011, 19:00, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
koekje
5-sterren
5-sterren
Berichten: 14868
Lid geworden op: ma 28 mei 2007, 21:38
Locatie: vlakbij Eelke

Re: blaasgruis

Bericht door koekje »

Hoe oud was het urinemonster voordat het getest werd?
fiev
1-ster
1-ster
Berichten: 41
Lid geworden op: ma 30 mei 2011, 10:41

Re: blaasgruis

Bericht door fiev »

koekje schreef: Hoe oud was het urinemonster voordat het getest werd?
ik heb het afgenomen en binnen de 10 min wast bij de dierenarts, zij ging het 'direct' laten afhalen
Gebruikersavatar
koekje
5-sterren
5-sterren
Berichten: 14868
Lid geworden op: ma 28 mei 2007, 21:38
Locatie: vlakbij Eelke

Re: blaasgruis

Bericht door koekje »

Dat is idd aardig vers. Een niet zo vers monster kan op een gegeven moment vanzelf sediment vormen, ook al als dat bij het aftappen er nog niet inzat.
SjaakBF
3-sterren
3-sterren
Berichten: 143
Lid geworden op: za 13 aug 2011, 00:40

Re: blaasgruis

Bericht door SjaakBF »

pearlsofpassion schreef: Lizzy zei dat het van een blaasontsteking kan komen.
Dus dat is dan toch het meeste voor de hand liggend?
Eerst blaasontsteking en daar dan gruis van ipv omgekeerd?

Ik weet het verder ook niet hoor.  :-[
Ik heb het hier met mijn vorige teefje aan de hand gehad. Ze had een ernstige vaginitis die steeds terugkwam, opgezwollen vulva, zeer pijnlijk en pus druppelen. (Uiteindelijk de oorzaak gevonden, een grasspriet!). Door de vaginitis, heeft ze waarschijnlijk een blaasontsteking opgelopen. Ze werd een maand later gediagnosticeerd met struviet  omdat ze op een ochtend amper kon plassen en gilde van de pijn en heeft maanden dieetvoeding gehad,  maar omdat ik geen destijds geen afdoende antwoorden kreeg van de behandelend DA ben ik na een paar maanden voor een second opinion gegaan. Ze had helemaal geen gruis! Terug op oude voer en steeds blijven controleren, niks noppes nada... Bij haar was het gruis dus duidelijk een gevolg van andere dingen!
Helaas was dit alles voor mijn internettijdperk anders had die foute diagnose niet zo lang hoeven duren...

Nicole
fiev
1-ster
1-ster
Berichten: 41
Lid geworden op: ma 30 mei 2011, 10:41

Re: blaasgruis

Bericht door fiev »

hoi, ga de adviezen van hier volgen!!!
weet iemand waar ik vitamine C (ascorbinezuur) en cranberry kan halen om urine zuurder te maken? (natuurwinkel?)
Test ik dit dan het beste regelmatig met een urinestick of hoe volg ik dit op, en mag ik dat blijven geven (zou denken neen),...

MERCI
:D
Mevroi Kruim
5-sterren
5-sterren
Berichten: 11608
Lid geworden op: wo 13 apr 2005, 20:25
Locatie: Bennekom

Re: blaasgruis

Bericht door Mevroi Kruim »

De meeste drogisten verkopen vitamine C en cranberry capsules. Bij de vitamine even op de verpakking kijken of het idd ascorbinezuur is. Sommige merken doen er nog iets leuks van rozenbottel of zo in, dat kan verder geen kwaad.
fiev
1-ster
1-ster
Berichten: 41
Lid geworden op: ma 30 mei 2011, 10:41

Re: blaasgruis

Bericht door fiev »

Mevroi Kruim schreef: De meeste drogisten verkopen vitamine C en cranberry capsules. Bij de vitamine even op de verpakking kijken of het idd ascorbinezuur is. Sommige merken doen er nog iets leuks van rozenbottel of zo in, dat kan verder geen kwaad.
Alvast bedankt!!!!
Ik ga er dan eerst om gaan. Hoe zit het juist hoeveelheid die ik moet toedienen?
Lizzy
Moderator
Berichten: 74930
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: blaasgruis

Bericht door Lizzy »

fiev schreef: Alvast bedankt!!!!
Ik ga er dan eerst om gaan. Hoe zit het juist hoeveelheid die ik moet toedienen?
Hoe zwaar is je hond? In de regel kun je volstaan met 1000 mg vitamine C maar dit moet je wel langzaam opbouwen (je mag de tabletten door middel hakken). En de helft van de mensendosering aan cranberry. Tenzij je een kleine hond hebt, dan is een kwart beter. Handig is wel om dan de pH waarde ook zelf te meten zodat je weet of je de goede kant op gaat.
fiev
1-ster
1-ster
Berichten: 41
Lid geworden op: ma 30 mei 2011, 10:41

Re: blaasgruis

Bericht door fiev »

heb ph sticks bij de apotheek gehaald, ondertussen de andere honden ook eens gechekt hé,....
Heb haar ook 500 mg vitamine C gegeven. (is een capsule)
Bedankt voor de informatie, hopelijk geraken we van onze problemen af!!
Hartelijke dank aan iedereen die mij hier wou helpen!!!!

merci

Re: blaasgruis

Plaats reactie