Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Martine-Tom

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door Martine-Tom »

Lizzy schreef:

Ik voer mijn volwassen honden idem. Alleen dan op gevoel en niet meer op de weegschaal.
Ah ok, ik dacht dat de volwassenen niet elke dag compleet aten  :)
Ik voer ook dagelijks compleet...op de gok.
Muv pens dat is 1 keer per week een dagportie.
Lizzy
Moderator
Berichten: 74924
Lid geworden op: ma 24 mar 2003, 19:28
Contacteer:

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door Lizzy »

martine-tom schreef: Ah ok, ik dacht dat de volwassenen niet elke dag compleet aten  :)
Ik voer ook dagelijks compleet...op de gok.
Muv pens dat is 1 keer per week een dagportie.
Maar dat eten ze toch ook niet? En pup dus ook niet.
Martine-Tom

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door Martine-Tom »

;D
Lijkt me idd een uitdaging om elke dat echt compleet te voeren, vooral met de hoeveelheden van Tom  ;D
Ik bedoelde qua percentages, dus elke dag bot, spier, orgaan en groente/aanvullingen  :)
Gebruikersavatar
Kaio
5-sterren
5-sterren
Berichten: 10250
Lid geworden op: za 20 aug 2005, 12:01
Locatie: Duitsland

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door Kaio »

Op zich voer je pas compleet als je ook een minimaal aan verschillende diersoorten op een dag voert. Dat doe ik ook niet met de pup.
Wel krijgt hij de percentages op een dag. De volwassen honden niet. Ja waarom eigenlijk? Voor mijn gevoel is het voor de pup belangrijker omdat ie zo snel groeit om van alles wat op een dag te krijgen. Ook kunnen mijn volwassen honden er zeker tegen om een dag bijv alleen spiervlees te krijgen of juist alleen vleesbot.
boris2009
3-sterren
3-sterren
Berichten: 212
Lid geworden op: do 24 sep 2009, 21:56
Locatie: limmen

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door boris2009 »

ik heb een dierenarts in opleiding gesproken en wat hij vertelde is waar de meeste weerstand zit bij de da's is dat er weinig of geen groente wordt gevoerd bij barf, in de natuur wordt eerste altijd de maag gegeten en krijgen de honden voldoende van dat binnen, in de praktijk wordt vaak verkeerd gevoerd met barf ( is zijn overtuiging )
Mevroi Kruim
5-sterren
5-sterren
Berichten: 11608
Lid geworden op: wo 13 apr 2005, 20:25
Locatie: Bennekom

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Bericht door Mevroi Kruim »

Ja, en waarop is die overtuiging gebaseerd dan? Op deugdelijk onderzoek? Of op de natte vinger of de dikke duim?
In opleiding, die zal dus best al heel veel ervaring hebben  ::)
Dit is trouwens het zoveelste verhaal over wat er mis is met vers voeren en zeker niet de meest geponeerde bewering van dierenartsen volgens mij. Meestal komen ze gelijk met het all-meat-syndrome aandragen, direct daarna komen de vreselijke gevaren van botten, en daarna is het vaak stil.

Er zijn verschillende vormen van vers voeren, en hier op BP wordt iig aangeraden om groente te voeren. Dat ten eerste. Verder, hoeveel verse groente zit er in brok? Niks, want het is allemaal doodgekookt en gedroogd en bewerkt etc.

Dat maag-verhaal is iig niet gebaseerd op enige vorm van onderzoek. Er is wat onderzoek naar de etensgewoontes van wolven, die variëren iig heel erg naar gelang van hoeveel en wat voor soort prooidieren beschikbaar zijn. Is er overvloed zoals bv in het Yellowstone-park waar de wolvenpopulatie kunstmatig laag gehouden wordt dan eten ze wel de organen van grote prooien als eerste op maar niet de darmen, en de ma(a)g(en) worden uitgeschud en de inhoud meestal niet opgegeten. Kleine prooidieren gaan meestal in hun geheel naar binnen. Is er schaarste dan gaat alles op.

Ik denk dat iedereen hier op BP wel pens voert, en/of boekmaag of andere magen, en de meesten doen hun best om daarvan ook iig een deel van de inhoud te voeren. Dus ook daar snijdt het verhaal geen hout.

En dat er mensen zijn die maar een dotje doen, ja, dat klopt. En die zijn er ook bij brok-voerders, die hun honden ook etensresten en Mac en pizza voeren (en er is zelfs een da die haar hond bami voert  :o)
Er is volgens mij ooit een onderzoekje gedaan waaruit bleek dat honden die tafelrestjes aten gezonder waren en langer leefden dan brokkenhonden.

Re: Pup moet anders barfen dan volwassen hond?

Plaats reactie