Welk beestje voer je uit principe niet?

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Mevroi Kruim
5-sterren
5-sterren
Berichten: 11608
Lid geworden op: wo 13 apr 2005, 20:25
Locatie: Bennekom

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Mevroi Kruim »

Ik voer geen dieren die speciaal als voer voor huisdieren gefokt worden. En geen exoten als struisvogel, kangoeroe, antiloop, krokodil. En geen varken.
Ik voer biologisch als ik het enigszins kan krijgen, en verder zoveel mogelijk 'afval', dwz onderdelen van voor menselijke consumptie geslachte dieren die om een of andere reden niet door die mensen opgegeten worden. Dat kan dus bv ook een partij zijn die officieel te lang in de vriezer heeft gezeten maar verder nog OK is.
Ik heb zelf paarden en ik voer paard. Als mijn paarden ooit aan het eind van hun leven zijn en netjes slachten is een optie dan zal ik dat doen. Ik vind het zonde om ze naar de destructie te laten afvoeren.
ulla
5-sterren
5-sterren
Berichten: 1961
Lid geworden op: vr 27 okt 2006, 19:26

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door ulla »

Martine. schreef: Ik voer geen hele prooidieren omdat dit inhoud dat een dier gefokt en geslacht is voor mijn hond. Op jaarbasis zijn dit veel dierenlevens. Als het niet anders kon dan is dit zo, een hond is tenslotte een carnivoor maar ik vind dat zolang er voldoende "restproducten" zijn waarmee ik een prima dieet kan samenstellen dit volledig onnodig. Zo voer ik ook zo min mogelijk, zeg maar supermarkt vlees zoals bijv kipfilet of kippepoten, al is het afgeprijst.
Bij mijn weten worden deze dieren niet specifiek voor onze schatjes gefokt maar voor dierproeven.
Dieren die hier niet aan voldoen worden geslacht en belanden in de bak van onze honden/katten of dierentuin.

Plofkippen worden voor humane consumptie gefokt, ik eet ze zelf niet en mijn honden ook niet.

Buiten de meeste exoten eten mijn honden alles wat ze lusten,maar het liefst zoveel mogelijk biologisch of wild, maar dus niet altijd.
tomcat
3-sterren
3-sterren
Berichten: 125
Lid geworden op: za 09 jun 2012, 18:33

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door tomcat »

Hier nog niets tegengekomen dat Tom niet lust, maar exoten als struisvogel, zebra, antilope etc voer ik uit principe niet.  En varken ook niet, da's rauw gevaarlijk ivm aujeszky, maar zelf eten we uit principe ook geen varkensvlees. Als varken niet gevaarlijk was, kreeg hij het dus ook niet brrrrrrrr.......
Afgezien van kuikens hier ook geen prooidier, dat is me gewoon te duur, zelfs voor 1 kat. Als ie een ander prooidier wil dan een kuiken, moet er zelf maar eentje vangen  :biggrin2:.

Tomcat
Larshann
3-sterren
3-sterren
Berichten: 148
Lid geworden op: za 24 mar 2012, 19:13

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Larshann »

Ik geef geen exotische dieren, echt uit principe
liefst ook geen plofkippen, en als het kan liever biologisch.
geen hele prooidieren, zoals al meermaals gezegd: simuleren gaat ook :biggrin2:
voor de rest alles eigenlijk
Martine-Tom

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Martine-Tom »

Eigenlijk alleen varken niet, de rest vind ik allemaal prima, prooien eten ze niet (meestal te groot), exoten vind ik te duur, maar ik voer in principe alles wat ik betalen kan ;)
Gebruikersavatar
Pauline
5-sterren
5-sterren
Berichten: 7674
Lid geworden op: di 04 jan 2005, 10:07
Locatie: Daar waar de wijzen vandaan kwamen

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Pauline »

Geen varken, geen exoten en geen speciaal voor huisdieren gefokte prooidieren.
Elizaw
4-sterren
4-sterren
Berichten: 432
Lid geworden op: do 28 okt 2004, 15:23
Locatie: Gouda

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Elizaw »

Eigenlijk voer ik alles, maar als het nog op een dier lijkt, zoals een heel konijn of hele ratten-muizen eendagskuikentjes(ahhhhhhh)..dan draait m'n maag wel, maar als het er helemaal niet meer op lijkt dan gaat het goed :-X
Als de slangen een muis krijgen dan kijk ik ook niet hoe ze dat naar binnen werken..ieuwwww
robbiekomvoor
5-sterren
5-sterren
Berichten: 1204
Lid geworden op: za 11 aug 2007, 21:53

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door robbiekomvoor »

Ik voer geen prooidieren en koppen,dat staat me zo vreselijk tegen...
Rusty2010
1-ster
1-ster
Berichten: 36
Lid geworden op: di 03 jul 2012, 17:52
Locatie: Valkenburg aan de Geul

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Rusty2010 »

Ik voer alles zolang ze ( Rusty en 3 Poesjes) het eten en als ze het meer dan lekker vinden geef ik er ook een eurootje meer aan uit.
Rij er ook 20 km. voor naar de markt, konijnenbout en kalkoenfilet.
Het niet voeren omdat het speciaal gefokt en geslacht wordt voor onze hond vind ik een beetje overdreven.
Al het vee voor menselijke consumptie wordt gefokt en geslacht voor op ons  bord.
Komt het niet van de boer om de hoek, dan komt het van bijv. Argentinë,  toch niet zo'n diervriendelijk volk.
Ook dit vlees, afval of niet geven wij onze honden.
Gebruikersavatar
Kaela
5-sterren
5-sterren
Berichten: 14420
Lid geworden op: do 24 mar 2011, 19:00
Contacteer:

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Kaela »

Ik voer in principe elke diersoort, omdat ik elk dierenleven even veel waard acht. Wel probeer ik zoveel mogelijk aan vlees te komen van dieren die een zo goed mogelijk leven gehad hebben, maar ik vind het triets hoe moeilijk het nog is om daar aan te komen. Ook ik voer zoveel mogelijk afval onderdelen van dieren en zo min mogelijk delen die voor menselijke consumptie worden gebruikt of hele prooidieren.
Ik voer een vrij divers menu met 6 vleesbotsoorten, 4 spiervleessoorten en diverse soorten orgaan, maar daar komen geen exoten als lama ed in voor. Niet vanwege principes, maar het menu is divers genoeg zo.
Ik was van plan om nu met 1 vriezer te gaan werken, maar ik zou best een flinke voorraad wild konijn (heb nu tam konijn en dat is niet diervriendelijk) in willen slaan als het seizoen daar is en dan wil ik er wel een tweede vriezer voor laten draaien.
Annemarie Rijnveld
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3218
Lid geworden op: ma 13 feb 2012, 14:37
Locatie: Italie

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Annemarie Rijnveld »

Exoten voer ik uit principe niet, evenals kuikentjes, muisjes, en dergelijke.
Mijn katten als ze willen, kunnen die zo uit de tuin plukken.
Voor de rest voer ik wat ik kan vinden, onverschillig welk diersoort, belangrijk voor mij is dat het vlees betreft dat of biologisch is of uit de diervriendelijke industrie.
Paard, ezel en lam/geitje had ik in het begin heel veel moeite mee, maar alles went.
Zodra ik ben uitgedacht over varken, wil ik dat ook eens gaan uitproberen.
Gebruikersavatar
pleuntje
5-sterren
5-sterren
Berichten: 629
Lid geworden op: di 19 apr 2005, 11:45
Locatie: Roosendaal

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door pleuntje »

Ik voer niet alles, maar het meeste is geen principekwestie. Ik geef bijna niks wat eruit ziet als een dier. Dit geldt voor de hond. Voor de fretten heb ik wel muizen en kuikens. Dit omdat dit een natuurlijk voer voor ze is. Er zit wel iets in om afval te geven omdat hier best een mooi dieet mee samen te stellen is. Ik heb daar nooit zo over nagedacht. Ik voer geen varkensvlees, want dit is niet goed. En Fazant en duif omdat mijn hond dit niet lust. Exoten geef ik ook niet.
Nathalie
2-sterren
2-sterren
Berichten: 83
Lid geworden op: zo 17 jun 2012, 21:17

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door Nathalie »

Alles wat uit de bio industrie komt komt er hier niet in.
Verder geen complete dieren, geen muisjes, kuikens etc.
Ze krijgen nu een biologische KVV.
malimaniac
4-sterren
4-sterren
Berichten: 418
Lid geworden op: do 10 dec 2009, 23:33
Contacteer:

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door malimaniac »

Ik heb heel lang geen paard gevoerd omdat ik zelf paarden heb, maar ik ben toch van gedachten veranderd. Het is mooi vlees en goed betaalbaar. Verder voer ik zo min mogelijk plofkip en tam konijn. Eigenlijk wil ik ook geen tamme eend meer voeren, maar dan blijft er zo weinig over. Hele prooidieren voer ik ook niet, behalve als ze wild zijn.
BlissSpirit
5-sterren
5-sterren
Berichten: 1421
Lid geworden op: za 04 dec 2010, 11:33
Locatie: Regio Arnhem

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Bericht door BlissSpirit »

Ik voer ook geen dieren die speciaal gefokt worden als diervoeding.
Geen prooidieren en koppen.
En geen eigen dieren, dat gaat er hier gevoelsmatig niet in.

Re: Welk beestje voer je uit principe niet?

Plaats reactie