Kan aan de leeftijd van de lam liggen, hoe ouder, hoe sterker de geur.Roosj schreef: Een grijze massa :p
Hier zijn ze meestal groen
De gemalen lampens van lupa ruikt ook veeel minder sterk als de gemalen lampens van Caroba. Hoe kan dit?
Penslap.. Bah!
Moderator: Lizzy
- Angelique
- 5-sterren

- Berichten: 27118
- Lid geworden op: ma 08 mar 2004, 21:01
- Locatie: Provincie Groningen
Re: Penslap.. Bah!
- Angelique
- 5-sterren

- Berichten: 27118
- Lid geworden op: ma 08 mar 2004, 21:01
- Locatie: Provincie Groningen
Re: Penslap.. Bah!
Zo te lezen heeft de milt er nog aan gehangen. Dat gebeurd hier ook wel eens, die haal ik er dan vanaf. Maar ik zeg eerlijk, als je een kiloprijs betaald vind ik wel dat die milt eraf moet zijn, want je koopt pens en geen pens met milt.Roosj schreef: Nee, niet de hele kilo.. Ik ben niet zo goed in maten, maar ik denk 15 tot 20cm doorsnee.
Deze hele pens vond ik veeeeel minder ruiken dan gemalen pens..
Re: Penslap.. Bah!
Lijkt mij dat de milt er bij gezeten heeft. Die is donkerrood en flink doorbloed. Volgende keer maar even eraf snijden als je daar niet van houdt...
Hier blijven ze in de tuin doorgaans keurig op hun plekje. Elke hond heeft zijn eigen stekkie waar hij eet, hun actieradius blijft erg beperkt. Ze gaan er echt niet de tuin mee door.
Hier blijven ze in de tuin doorgaans keurig op hun plekje. Elke hond heeft zijn eigen stekkie waar hij eet, hun actieradius blijft erg beperkt. Ze gaan er echt niet de tuin mee door.
- Pauline
- 5-sterren

- Berichten: 7674
- Lid geworden op: di 04 jan 2005, 10:07
- Locatie: Daar waar de wijzen vandaan kwamen
Re: Penslap.. Bah!
Mogen mijn teckels bij jou komen leren dat je ook zo lang over pens kunt doen en het niet per definitie in 1 grote teug naar binnen hoeft te slurpen....Roosj schreef: Mijn bouvier schrokte het juist vrij snel naar binnen (althans, wat is snel? ongeveer 20 minuten). Mijn herder was juist zeeer uitgebreid aan het kauwen (ongeveer 30 minuten), maar hij kreeg het niet goed gekauwt. Onder het eten zag ik hem al een paar keer kokken, waarbij duidelijk te zien was dat een draadje de pens op de grond verbond met de al doorgeslikte pens (lekkere praat... sry).
Ik heb juist een hele lap genomen voor hun tanden. Als ik dat in stukjes ga snijden, dan kan ik net zo goed gemalen pens kopen..
Re: Penslap.. Bah!
Nou, hier ging een grote lap in een teug naar binnen zonder uit te kotsen.Pauline schreef: Mogen mijn teckels bij jou komen leren dat je ook zo lang over pens kunt doen en het niet per definitie in 1 grote teug naar binnen hoeft te slurpen....En dan idd een keertje of 3 uit moet kotsen om het toch wat kleiner te krijgen... En dan krijgen ze hier geen mega grote stukken, maar een lap van 250 gram komt wel voor.
Ik zou ook wel willen dat ze er de hele tuin mee rondsleepten (en daaarmee dan helaas de buurhond gek maken
Re: Penslap.. Bah!
Maar hoe kan het dan dat dat 'zakje' heel/dicht was en er toch overal bloed zat?pike schreef: Lijkt mij dat de milt er bij gezeten heeft. Die is donkerrood en flink doorbloed. Volgende keer maar even eraf snijden als je daar niet van houdt...
Hier blijven ze in de tuin doorgaans keurig op hun plekje. Elke hond heeft zijn eigen stekkie waar hij eet, hun actieradius blijft erg beperkt. Ze gaan er echt niet de tuin mee door.
Re: Penslap.. Bah!
Het valt mij op dat als je bij lupa voor een bepaald gewicht besteld, er altijd minder in zit. Bij de lampens (hele en gemalen), bij de kwartel karkasjes en bij de eendennekken is me dit nu al opgevallen. Dat zijn dan ook de enigste dingen die ik tot nu toe van mijn hele bestelling gegeven heb. Dat valt me wel tegen moet ik zeggen.. Zo kan ik ook goedkopere prijzen rekenen..Angelique schreef: Zo te lezen heeft de milt er nog aan gehangen. Dat gebeurd hier ook wel eens, die haal ik er dan vanaf. Maar ik zeg eerlijk, als je een kiloprijs betaald vind ik wel dat die milt eraf moet zijn, want je koopt pens en geen pens met milt.
Re: Penslap.. Bah!
Hahaha.. tja.. mijn herder heeft dus alsnog 2x gespuugd. Ik verwacht dat hij vrijwel niets van die pens verteerd heeft.Pauline schreef: Mogen mijn teckels bij jou komen leren dat je ook zo lang over pens kunt doen en het niet per definitie in 1 grote teug naar binnen hoeft te slurpen....En dan idd een keertje of 3 uit moet kotsen om het toch wat kleiner te krijgen... En dan krijgen ze hier geen mega grote stukken, maar een lap van 250 gram komt wel voor.
Re: Penslap.. Bah!
Misschien omdat de milt is stukgegaan.Roosj schreef: Maar hoe kan het dan dat dat 'zakje' heel/dicht was en er toch overal bloed zat?
In dat geval kan je het beste bij de leverancier een klacht indienen. Je schiet er niets mee op als je dat hier doet.Roosj schreef: Het valt mij op dat als je bij lupa voor een bepaald gewicht besteld, er altijd minder in zit. Bij de lampens (hele en gemalen), bij de kwartel karkasjes en bij de eendennekken is me dit nu al opgevallen. Dat zijn dan ook de enigste dingen die ik tot nu toe van mijn hele bestelling gegeven heb. Dat valt me wel tegen moet ik zeggen.. Zo kan ik ook goedkopere prijzen rekenen..
Eet hij het niet opnieuw op dan?????Roosj schreef: Hahaha.. tja.. mijn herder heeft dus alsnog 2x gespuugd. Ik verwacht dat hij vrijwel niets van die pens verteerd heeft.
Re: Penslap.. Bah!
Maar de milt, althans dat zakje, was nog heel. Er zit naar mijn weten maar 1 milt in een dier, dus dat verklaard het bloed niet..pike schreef: Misschien omdat de milt is stukgegaan.
In dat geval kan je het beste bij de leverancier een klacht indienen. Je schiet er niets mee op als je dat hier doet.
Eet hij het niet opnieuw op dan?????
Hij eet het idd niet opnieuw op. Hij is nogal een geval appart wat eten betreft. Hij "voelt" zich wel verschrikkelijk "schuldig" als hij gespuugd heeft. Ik ga hem ook niet aanmoedigen om het weer op te eten, dat werkt bij hem altijd avarechts: dan gaat hij 99% zeker aan de dunne.
Re: Penslap.. Bah!
Huh een bloedbad door een lap pens 
Hier ook nog nooit een bloederige pens gehad. Wel eens pens met de milt er aan en die is inderdaad wel rood van kleur. Als je er nog meer van hebt zou ik ook wel heel graag een foto willen zien.
Hier ook nog nooit een bloederige pens gehad. Wel eens pens met de milt er aan en die is inderdaad wel rood van kleur. Als je er nog meer van hebt zou ik ook wel heel graag een foto willen zien.
Re: Penslap.. Bah!
het blijt gissen zonder foto.....
misschien oefenen met eten op een vreetkleedje?
misschien oefenen met eten op een vreetkleedje?
-
**Jolanda**
- 5-sterren

- Berichten: 2130
- Lid geworden op: zo 07 dec 2008, 17:33
- Locatie: Sittard
Re: Penslap.. Bah!
Uit pens kan hooguit een heel licht bruine/grijze waterige vloeistof komen (ik denk dat dat het water is waarmee hij is schoongespoeld), maar bloed...nee dan is er ergens toch iets mis gegaan denk ik. 
Re: Penslap.. Bah!
Pens kijk ik altijd goed na. Daar kan van alles in (vast)zitten, zeker in lams- en geitenpens. Ook zit er meestal een taai gedraaid stuk in (lijkt op een dikke navelstreng), dat knip ik ook in stukken.Roosj schreef: Dat weet ik eigenlijk niet zo goed. Toen het op de tegels lag, was het gewoon een dicht zakje, zonder iets eraan vast. Ik heb de halve pens als een blok in de bak gegooid, ik heb het niet zitten uit te pluizen..
De pens was overigens van de buitenkant niet bloederig en had dezelfde kleur als gemalen pens, op wat witte dingen na (vet?).
Bloed in de pens heb ik ook nooit gezien.
Re: Penslap.. Bah!
Wat kan erin zitten dan?kayla schreef: Pens kijk ik altijd goed na. Daar kan van alles in (vast)zitten, zeker in lams- en geitenpens. Ook zit er meestal een taai gedraaid stuk in (lijkt op een dikke navelstreng), dat knip ik ook in stukken.
Bloed in de pens heb ik ook nooit gezien.
Als ik dit lees, ga ik die penslappen te koop zetten. Ik ga dat echt niet uitpluizen... Bah!

