Lizzy schreef:
Maagzuur heeft wel degelijk een beschermende werking tegen bacterieen en voedselvergiftigingen en ook tegen salmonella. Was dat niet het geval, waren wij al lang dood. De zuurgraad van de mens hangt heel erg af van wat ie eet. Het maagzuur is normaal heel zuur (weet ik veel, pH waarde van rond de 1 a 2) en als de mens Westers voedsel eet, stijgt de pH waarde van het maagzuur richting 6. Bij mijn weten heeft dit o.a. te maken met gekookte voeding, zuivel en met koolhydraten. Bij een hond werkt dat net even wat anders. Tenzij je hem Westers on-honds voer gaat geven. Nu kan een gezonde hond echt wel wat hebben maar dat is waarom wij jarenlang hebben geadviseerd om vlees/bot niet te mengen met brok. Ene Mary Strauss zegt daarop dat dit onzin is maar mwah, ik heb daar nog steeds mijn bedenkingen bij, in hoeverre dat onzin is. Voer je een hond met alleen dierlijke producten en wat groenvoer, blijft de pH waarde van de maag lager dan wanneer je koolhydraatrijkewesterseonhondse voeding voert.
Hangt het er verder nog vanaf hoeveel salmonella bacterieen jijzelf of je hond binnen krijgt.
idd!
Zelfs mensen kunnen behoorlijk rauw vlees eten (nu niet gelijk aan beginnen!) wanneer je eet zoals je hoort te eten en je darmen en andere barrières in orde zijn! Erwin, mijn kinderen en ik eten alle vleessoorten bijna rauw. We vinden doorbakken zelfs

. Ook kipfilee dus. Sommige dingen zijn gaar gewoon lekkerder zoals een hele kip en draadjes/stoofvlees

Ik bak het vlees in een gloeiend hete pan aan de buitenkant heel snel dicht dit duurt nooit langer dan twee minuten en leg vlees daarna te rusten in wat aluminium folie daarna eten we het op.
Veel vis eten we rauw of bijna rauw.
Bovenstaande gaat uit van gezondheid. Bij ziek of zeer ben ik voorzichtiger met rauw vlees eten immers iets in het lichaam is niet in orde.
En leven is risico, het ligt overal. Dit zijn hele lastige discussies voor alles is voor en tegen te pleiten. Heel goed dus dat hier gezocht wordt naar verdieping in kennis want dat is de enige mogelijkheid om voor jezelf, en je dieren, een afweging te maken waar je zelf achterstaat. Ook als het dan een keer fout gaat en je de consequenties kan aanvaarden!