sella schreef:
Ik heb ze bij de dierenarts vandaan, online zou ik het even niet weten. Ik zou even overleggen met de dierenarts of die het op voorraad heeft.
Miranda 1 schreef:
Bedankt voor jullie waardevolle reacties.
Nou zat ik te denken om met een heel klein spuitje dan honingzalf of groene leem in de wond te spuiten. Maar welke is hier het meest geschikt voor kwa dikte van de substantie? Ik heb beide nooit gebruikt.
ik zou niet emmeren met een spuitje, gewoon een tube kopen en dan rechtstreeks op de plek spuiten( mocht je honingzalf willen gebruiken.)
groene leem trekt overigens ook veel vuil uit de wond
nova schreef:
ik zou niet emmeren met een spuitje, gewoon een tube kopen en dan rechtstreeks op de plek spuiten( mocht je honingzalf willen gebruiken.)
groene leem trekt overigens ook veel vuil uit de wond
Nee ga ik ook niet doen. Gaat niet werken.
Wat kan ik beter doen dan? Groene leem of honingzalf? Of bijv allebei. De ochtend de een en 's avonds de ander?
En moet ik van groene leem de pasta hebben?
Ik moet het nog bestellen.
Laatst gewijzigd door Miranda 1 op do 31 okt 2013, 21:31, 1 keer totaal gewijzigd.
Ik zou niet 's morgens het ene en 's avonds het andere smeren.
wat wél een optie is: eerst een poos groene leem smeren totdat je een schoon wondbed hebt, daarna event .honingzalf.
Van groene leem kun je pasta kopen, maar ook poeder >> Beetje p0eder in een schoon kopje, een guts water erbij, half uur staan laten, overtollig water afgieten en klaar is je gr. l. pasta
Bij mij is zo iets na zo'n 12 tot 15 weken dicht. Dat zijn wel maanden, 2 maanden max 3 en dus niet heel veel maanden. Duim voor jullie dat het snel geneest.
Even een update want we zijn inmiddels wat dagen verder.
Ik heb honingzalf en groene leem. Groene leem heb ik gister gehad en ga ik vandaag voor het eerst gebruiken.
De dierenarts zei dat ik het 1 keer per dag moet uit knijpen en zalf erop moet doen. Maar ik merk dat 2 keer per dag beter is. Na 24 uur zit het wondje echt al goed dicht. Ik moet dan veel moeite doen om de troep eruit te krijgen.
Mijn vriend is ervan overtuigd dat ik het dicht moet laten en er niks aan moet doen.
Ik ben ervan overtuigd dat die troep eruit moet en het van binnenuit moet genezen. Als je het dicht laat met die troep erin gaat het juist een ontsteking worden. Dit is tenminste mijn ervaring jaren geleden als verpleegkundige met wonden. De dierenarts heeft ook gezegd dat ik het elke dag uit moet knijpen.
Hoe hebben jullie dat gedaan met een open gesprongen talgklier?
Gelukkig is Dusty een hele brave golden en laat hij het toe. Als ik zijn t shirt uit doe weet hij al dat hij op de bank moet gaan liggen. Ik doe het op de bank vanwege een knie blessure.
Inmiddels heb ik ook de perfecte manier om het bedekt te houden want mijn Berner gaat eraan likken. Ik doe een oud hemdje van mij onderste boven aan. Dus mijn schouder bij zijn voorpoten en het lijf richting zijn kop. Dan doe ik zijn halsband er omheen en kan mijn andere hond er niet bij. Buiten laat ik het ook lekker aan, als bescherming.
Gister wel zielig liepen we langs een plas en mijn Berner er lekker in. Dusty keek naar het water en vervolgens naar mij. Arm ding mocht er geen eens in van mij. Maar goed dat ik hem vast had, anders had hij erin gelegen hihi. Hij is ook zoeen waterrat.
Volgens mij moet de wond openblijven, anders kan de rommel niet afvloeien.
Groene leem helpt bij het zuiveren, je kunt ook wat groene leem toevoegen aan zn maaltijd, dan reinigt het ook van binnenuit. Je kan een nieuwe laag leem op een oude laag aanbrengen, maar je kunt ook tussendoor een afsponzen
Ik ga ook voor alle troep eruit laten. En inderdaad liever twee keer per dag gemakkelijk dan een keer per dag met heel veel moeite. Als je moeite moet doen om de troep eruit te krijgen doet dan veel meer pijn dan dat je het gemakkelijk eruit krijgt.
Balou heeft ook zo'n bult op zijn rug. Deze gaat echter niet open en irriteerd hem behoorlijk. Hij bijt en krabt zich er aan. Ik zat al te denken om hem open te laten snijden.