frodo quin schreef:Bedankt voor al de tips en sympathie.
De pillen die ik nu krijg helpen wel om te slapen, maar houden tegelijk de vooruitgang tegen. Ze vlakken nogal af, wat wel handig is met de overdaad aan minder fijne emoties, maar zo leer ik ze natuurlijk ook niet accepteren. Ik had een probeerdoosje van 6 en kijk even aan wat ik zelf kan doen als ze op zijn.
Wees niet te streng voor jezelf. Het even wat makkelijker hebben in de zin van je emotie iets minder heftig voelen kan ook goed zijn. Je hoeft niet meteeen met het scherpste te kunnen dealen. Eerst heuveltje beklimmen en dan de zware alpencols is soms ook een goed idee
frodo quin schreef:Bedankt voor al de tips en sympathie.
De pillen die ik nu krijg helpen wel om te slapen, maar houden tegelijk de vooruitgang tegen. Ze vlakken nogal af, wat wel handig is met de overdaad aan minder fijne emoties, maar zo leer ik ze natuurlijk ook niet accepteren. Ik had een probeerdoosje van 6 en kijk even aan wat ik zelf kan doen als ze op zijn.
Nou ja, je kunt in ieder geval een beetje lichamelijk herstellen zo, en letterlijk de ontspanning opzoeken. Dan kun je van daar uit gaan onderzoeken welke emoties je kunt handelen.
Niet slapen houdt sowieso de vooruitgang tegen. Volgens mij ga je er flink van achteruit. En stilstaan is al veel beter dan achteruit gaan.
@Eelke en Siberienne: ja voor de negatieve is het mss wel even leuk een pauze al is mijn therapie dan ook wel nutteloos. Het grote nadeel is dat ik niet meer op een emotioneel niveau aan mezelf kan en emoties die niet extreem zijn onvoelbaar zijn, wat inhoud dat ik de positieve trend van de dagen ervoor ook kwijt ben, want dat had ik een paar happy momentjes en die voelde ik snel na de eerst pil helemaal niet meer. Dus genieten van de fijne dingen, hoe klein het gevoel ook is daarmee weg.
Bedankt voor de tip. Ademhalingsoefeningen doe ik al, maar dan 4-4-4-4, van langer inhouden of uitademen geraak ik snel buiten adem. En het werkt trouwens best goed hoor, niet enkel om te slapen, maar ook op stress momenten zoals bv een presentatie.
frodo quin schreef:@Eelke en Siberienne: ja voor de negatieve is het mss wel even leuk een pauze al is mijn therapie dan ook wel nutteloos. Het grote nadeel is dat ik niet meer op een emotioneel niveau aan mezelf kan en emoties die niet extreem zijn onvoelbaar zijn, wat inhoud dat ik de positieve trend van de dagen ervoor ook kwijt ben, want dat had ik een paar happy momentjes en die voelde ik snel na de eerst pil helemaal niet meer. Dus genieten van de fijne dingen, hoe klein het gevoel ook is daarmee weg.
Daarom ga je het ook eerst maar een paar dagen proberen, slapen en uitrusten, en dan weer verder zien komt allemaal wel weer terug, het is niet voor eeuwig, maar je lijf heeft gewoon echt ff slaap nodig. Dat eerst, dan de rest weer lijkt mij