Een roodwangschildpad. En toen ik iets dichterbij kwam (ik wilde zien of ze nog leefde) zag ik dat ze eieren aan het leggen was. Dus de dierenambulance gebeld. Samen met Toetie naar de Katwijkerlaan gerend, daar de dierenambulance opgevangen, met Toetie de ambulance in en zo dicht mogelijk naar de plek gereden waar de schildpad zat. We moeten twee bruggen over, de eerste hoopte we van dat ie het zou houden
Met de ambu-medewerker, een net, handschoenen en een mand naar de schildpad gelopen. Ze zat er gelukkig nog! Ondertussen waren er al een minuut of 20 a 30 voorbij gegaan dus we waren een beetje bang dat ze al weg was.. Ze had het kuiltje waar de eieren in lagen inmiddels dichtgegooid.
Omdat ik toch wilde zien dat ik niet gek geworden was (want de reacties "eieren? eieren?????" waren niet van de lucht van mede-wandelaars en de mevrouw die ik bij de dierenambulance aan de telefoon had) hebben we voorzichtig gekeken wat er in het kuiltje lag. Deze was zeer flink aangestampt zeg! Maar goed, er zaten dus inderdaad zoals ik al dacht flink wat eitjes in. Deze zullen niet bevrucht zijn maar de dierenambulance medewerker heeft ze toch meegenomen.
Voor de gezelligheid ben ik mee terug naar de ambulance gelopen (en heb handschoenen en net gedragen) en Toetie zag de ambu, spurtte vooruit en ging bij de deur staan wachten tot ze er weer in mocht. Ze vond het geweldig en super geinig om mee te rijden
De schildpad is naar Alphen aan de Rijn gebracht, naar de schildpaddenopvang.

