Wat is het beste KVV merk?

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot kant en klaar versvlees

Moderator: eelke

Re: Wat is het beste KVV merk?

Gebruikersavatar
me and my boys
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12414
Lid geworden op: ma 06 nov 2006, 11:42
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door me and my boys »

Als ik jouw was zou ik toch eens wat barf dingetjes gaan geven, want het slaat nergens op dat als ie de smuldier uitspuugd ook barf zal uitspugen!Trouwens duck is net zo rauw als smuldier.
Misschien zit er iets in de smuldier waar hij gewoon niet tegen kan. Ga het maar eens proberen, even bij de poelier kippenekken halen en wedden dat ie het geweldig vindt!
Je hond wat minder geven is echt wel een oplossing, heb ik met vinci ook gedaan toen hij begon met miepen.
Sindsdien eet hij weer goed.
Ik pas de hoeveelheid eten ook aan, als hij druk is geweest krijgt ie wat meer.
ellen
Gebruikersavatar
Nitus
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3846
Lid geworden op: ma 23 feb 2004, 15:08
Locatie: Gorssel
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Nitus »

roefus schreef: Als je hond slecht eet, maar toch wat te dik is...dan eet hij blijkbaar tóch genoeg...
Dat is ook het eerste wat ik dacht.
Ik zou 'n paar dagen eens de helft aanbieden, en niet te lang talmen...als-ie na 10 minuten niet gegeten heeft, dan het bakje weghalen.
Volgende keer een nieuwe kans.
Ja, zo zou ik het ook doen.
Muisje schreef: Duck eet hij ook niet van harte maar het gaat naar binnen, hoe eigewijs ik ook ben en zijn eten na 10 min weer weg haal hij eet gewoon niet. ik zelf vind het sneu om een hond 1 week geen eten te geven als dit niet zo is wil ik dit best een week langer proberen maar dit niet gezond. Ik zal het verminderen maar vaak heeft hij dan nog wel honger..
Een hond kan best daaaagen lang (zo niet een weken lang) zonder eten zonder er nadelige gevolgen voor de gezondheid aan over te houden. Jij houdt nu zelf het slechte eten in stand.
bloemetje
5-sterren
5-sterren
Berichten: 2397
Lid geworden op: do 17 nov 2005, 09:43

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door bloemetje »

Wekenlang zou mij dus ook te ver gaan als hij echt 0 komma 0 eet.

Maar als hij Duck eet kun je best aan de barf hoor. De Duck gaat goed, dat weten we al. Dus probeer het maar gerust hoor als dat is wat je wilt!
Laura2004
5-sterren
5-sterren
Berichten: 5288
Lid geworden op: di 21 dec 2004, 12:59

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Laura2004 »

Ik vraag me dus af of hij weleens wekenlang niet heeft gegeten, want je zegt dat als je hem minder geeft dat hij dan honger heeft, hoe uit zich dat dan? Dit betekent dan toch dat hij niet zo slecht eet, want als hij slecht zou eten zou hij om te beginnen niet te dik zijn (of reserves hebben of hoe jij het ook wil noemen) en zou het hem geen biet interesseren als je hem minder zou geven.

Ik denk dat je jouw hond overvoert en dat hij daardoor niet goed eet. Ik heb hier zelf ervaring mee (met overvoeren) en ook ik riep dat Kai zo slecht at, soms at hij dagen niet, soms at hij een week niet, maar het probleem was dat hij gewoon veel te veel kreeg, hij was altijd verzadigd (en hij had ook reserves ;)), tja, en dan had ik geluk dat er bij hem een rem op zat en dat hij weigerde te eten, want je hebt ook honden die gewoon vrolijk dooreten en die kan je op den duur rollen.
Ik zou jouw hond minder geven, dus de hoeveelheid geven die bij het gewicht hoort dat hij zou moeten hebben, dus stel jouw hond weegt nu 16 kilo en hij zou 13 kilo moeten wegen, dan moet je hem de hoeveelheid geven afgestemd op het streefgewicht, 13 kilo dus en ik kan je haast wel verzekeren dat jouw hond beter gaat eten. Je moet ook niet te paniekerig doen over het eten en het niet eten, zo geef je veel te veel aandacht aan het hele eetgebeuren en ook hiermee houd je het slechte eten in stand, ik zou dus ook doen wat Roefus zegt, eten geven en als hij na 5 minuten (ik doe het hier korter, nog geen 2 minuten) zit te miepen met zijn eten, weghalen en de volgende dag weer aanbieden. Maar ik zou zeker minder gaan geven, want je geeft te veel, jij geeft nl zelf aan dat hij reserves heeft (oftwel iets te dik is) en als dit geen medische oorzaak heeft is het gewoon een kwestie van te veel eten. En over het niet eten, daar zou ik mij absoluut niet te druk om maken, mijn reu heeft weleens 2 weken niet gegeten, omdat mij teefje loops was en hij is er nog steeds en hij is kerngezond ;)
En ik vind je berichtje een beetje verwarrend, want niemand raad jou aan om jouw hond weken geen eten te geven, er wordt jouw aangeraden om je hond minder te geven en zelf niet te miepen met zijn eten en hem niet laten miepen met zijn eten. Jij bent bang dat hij wekenlang niet zal eten, maar zegt daarbij dat hij honger heeft als je hem minder geeft, dan lijkt het mij onwaarschijnlijk dat hij wekenlang niet eet, want je zegt dat hij honger heeft, ik neem aan dat dit zich uit in eten, want hoe weet je anders dat hij honger heeft.

En dan wilde ik nogmaals zeggen dat de vergelijking smuldier-BARF niet opgaat, het is totale onzin om te concluderen dat jouw hond niet tegen BARF kan omdat hij smuldier uitkotst (mijn honden kotsen ook weleens iets uit, maar dit betekent niet gelijk dat ze daar niet tegen kunnen, dit kan heel veel redenen hebben), je hebt het er ook over dat hij niet tegen rauw kan, maar ja, duck is net zo rauw als smuldier (dit staat vetgedrukt, omdat ik jouw iedere keer zie zeggen dat hij niet tegen rauw vlees kan), dus jouw hond kan prima tegen rauw, hij kan alleen niet tegen smuldier (of misschien kan hij zelfs wel tegen smuldier, maar is het niet helemaal goed gevallen of was hij gewoon niet lekker, het kan allemaal), als jij niet wil BARFen, dan is dat prima, dat is jouw goed recht ;) Maar als jij niet wil BARFen, omdat jouw hond een paar keer smuldier uit heeft gekotst, dan lijkt me dat geen goede reden.
Kan je vertellen hoeveel hij weegt? En hoeveel hij zou moeten wegen volgens jou? En hoeveel jij hem per dag geeft?
Laatst gewijzigd door Laura2004 op wo 09 apr 2008, 15:48, 1 keer totaal gewijzigd.
Laura2004
5-sterren
5-sterren
Berichten: 5288
Lid geworden op: di 21 dec 2004, 12:59

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Laura2004 »

Wat een verhaal zeg  :o
Gebruikersavatar
Angelique
5-sterren
5-sterren
Berichten: 27118
Lid geworden op: ma 08 mar 2004, 21:01
Locatie: Provincie Groningen

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Angelique »

[quote="Laura2004"]
Wat een verhaal zeg  :o
[/quote]

Wel met inhoud!
Gebruikersavatar
Nitus
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3846
Lid geworden op: ma 23 feb 2004, 15:08
Locatie: Gorssel
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Nitus »

[quote="Laura2004"]
Wat een verhaal zeg  :o
[/quote]

Haha ;), maar wel een heel goed en duidelijk verhaal 8).
Gebruikersavatar
me and my boys
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12414
Lid geworden op: ma 06 nov 2006, 11:42
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door me and my boys »

[quote="Laura2004"]
Wat een verhaal zeg  :o
[/quote]
heel duidelijk hoor!
ellen
Muisje
2-sterren
2-sterren
Berichten: 96
Lid geworden op: ma 17 mar 2008, 18:20
Locatie: Nijmegen
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Muisje »

Laat ik het dan zo zeggen: Alles waar bloed bij zit eet hij niet of soms 1 hap spugt het weer uit zonder te kouwen en laat het staan. Ik heb jack in de piriode dat hij nog brokken at 1 week zonder eten laten staan. Niet eten of geen interesse bak weg. Soms stond de bak er nog niet eens. Je merkte gewoon dat hij honger had maar de brok at hij gewoon niet. Toen ik eindelijk het voer gevonden had wat hij wel luste, was het beter om hem niet op de brok te laten staan maar hem vlees te geven. Hij staat dus nu op duck.

Ja Jack is een beetje dik (dit komt omdat we hem inbegin heel veel koekjes gaven als hij braaf was geweest. Bench in koekje, braaf met wandelen koekje en ga zo maar door) Je voeld de zij ribben nog wel maar hij heeft gewoon wat reservers. Nu ik hem duck geef gaat het wel beter met eten, maar soms laat hij dit staan als we het dan even laten staan eet hij dit na een half uur wel op. Soms is ook het geval dat hij smorgens direct alles op eet 2 plakken en s'avonds weer 2. Dus aan de ene kant denk ik dat ik wel moet minderen maar aan de andere kant hij is super energiek en heeft dus eigenlijk wel zijn hoeveelheid nodig. Op de verpakking staat geloof ik dat hij 5 tot 6 plakken mag ik geef hem 4.. Omdat ik toch weet dat hij dit niet op eet. Misschien is het ook wel makkelijk om hem 1x perdag te gaan voeren. Maar doe je dit dan smorgens of juist savonds. Wat ik wel even wil melden is dat ik Jack nu nog niet 100% op barf ga zetten. Hier bij komt een hoop kijken en ik wil 100% zeker weten dat hij het goede binnen krijgt. Ik hoor vele mensen dat je hier mee op moet passen als je de kennis hier niet voor hebt en natuurlijk zal hij best eens wat barf dingentjes krijgen maar voor nu laat ik hem op KVV staan..
Cindy de Wolf
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3816
Lid geworden op: vr 09 sep 2005, 21:39
Locatie: Den Haag

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Cindy de Wolf »

5 tot 6 plakken voor een jack!!! Dat is 500 a 600g :o :o :o Me dunkt dat hij niet wil eten. Mijn golden retriever van 32kg krijgt maar 450g per dag ;) ;) Ik zou teruggaan naar hooguit 3 plakken per dag aangezien hij ook nog wat beloningsvoertjes krijgt. Ik neem aan jack russel zo rond de 8 a 9kg, 2% van het gewicht aan voedsel is 180gram per dag, dus zou 2 plakken duck dus ruim voldoende moeten zijn.
Laura2004
5-sterren
5-sterren
Berichten: 5288
Lid geworden op: di 21 dec 2004, 12:59

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Laura2004 »

Volgens mij is het een boerenfoxje, dus die is wel iets zwaarder dan een jack russel.
K&D
5-sterren
5-sterren
Berichten: 3094
Lid geworden op: do 16 feb 2006, 21:08
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door K&D »

Hahaha, ik wilde net vragen hoeveel hij dan krijgt per dag. Maar inderdaad, ik vermoedde al dat hij veel te veel krijgt. Als hij té veel krijgt, dan kan hij ook kieskeurig zijn, toch?
Ga maar rustig naar 1 x per dag voeren, het tijdstip is niet zo belangrijk. Ergens als het jou uitkomt is prima. Hij zal er na een paar dagen wel aan gewend zijn. ;)
Zo rond de 200 gram zou genoeg moeten zijn, maar het beste is gewoon ribben voelen. Een boerenfox is toch ergens rond de 10 kg? 2 a 3 % per kg hond per dag is voldoende.
En stop maar met zorgen maken over het niet eten.  ;)
roefus

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door roefus »

Ik zou inderdaad gewoon wat minderen, en hem één keer per dag het eten aanbieden.
Eet hij het niet helemaal op...pak het dan weg, en laat het niet nog 'n half uur staan.
Daar kweek je lastige eters mee.

En als je bang bent dat-ie dan te weinig krijgt...na, dat zal wel meevallen.
Je hebt je eigen ogen, dus wordt de kleine man wat schraal, dan geef je straks weer wat meer.
Dat zie en voel je vlug genoeg.

En vind je het zielig  om ineens op één keer per dag over te schakelen, geef hem dan die andere keer 'n lekker snackje.
Ik denk eigenlijk dat dan alles veel beter gaat en jij je ook geruster voelt.
Muisje
2-sterren
2-sterren
Berichten: 96
Lid geworden op: ma 17 mar 2008, 18:20
Locatie: Nijmegen
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door Muisje »

Jack krijgt 4 plakken op een dag en weegt op het moment 17 kg en is 55 tot 60 cm (veel te groot) dus mag wat zwaarder zijn en bij de dierenarts woog hij 15,9 (16 kg dus) en toen was hij goed. Dus ga hem terug brengen naar de 16 kg. Nu ik hem maar 1x perdag ga voeren kan ik hem niet 3 a 4 plakken geven want dit eet hij niet (nu) nog niet of niet in 1x op. Kan ik nu dan het beste halveren en hem op 2 max 3 plakken per dag in 1x geven?
Gebruikersavatar
me and my boys
5-sterren
5-sterren
Berichten: 12414
Lid geworden op: ma 06 nov 2006, 11:42
Contacteer:

Re: Wat is het beste KVV merk?

Bericht door me and my boys »

dus dan krijgt hij 400gr per dag voor een hond van 16/17 kilo.
Mijn hond weegt 30 kilo en krijgt 340gr per dag!
Heus, als je hem minder geeft en zorgt dat jij de langste adem heb, dus bak weg als ie miept, heb je het lek zo boven!
Gewoon volhouden!
Hij teert gewoon op z'n reserves.
ellen

Re: Wat is het beste KVV merk?

Plaats reactie