Soms blijkt de genezing zomaar zooo simpel te zijn dus het lijkt me een prima start om te beginnen met alle brok de kliko in te gooien 8)
Let er wel op dat je in de testperiode ook geen aanverwante snacks geeft maar alleen de natuurlijke variant b.v. gedroogd vlees, pens e.d. want daar zit dezelfde zooi in als in brok.
Ik wist meteen als de buuf geweest was dat ze mijn DH een hondenkoekje toegestopt had
Succes en ik ben erg benieuwd !
Nou we hebben het verse vlees in huis hoor. We hebben gekozen voor Energique nr.4 voor huid en/of darmproblemen. We gaan er volgend weekend mee beginnen. Vanaf morgen krijgt hij geen pilletje meer, zodat die rommel voor het grootste gedeelte uit zijn lichaam is.
Maar wat wij ons nu wel afvragen is het volgende: wanneer wij gaan trainen met Chester, welke tussendoortjes kunnen wij hem dan geven ipv brokjes e.d??
Hihihi ik ben gewoon een beetje nerveus om te beginnen.....gek he?!
Bekende vraag hoor. Veel mensen (ik ook) drogen zelf bv lever, hart, pens, kipfilet e.d. en geven daar hele kleine stukjes van als beloning. Er zijn ook mensen die vlees ff koken en dan in kleine stukjes snijden.
een wijze besluit om op vers over te gaan, ik hoop dat het snel de gewenste resultaat geeft... belonen is niet zo moeilijk....gedroogde pens kan je kopen en met een tuinschaar in kleine stukjes knippen als belonging als je eenmaal weet wat jou hond allemaal kan verdragen is het mischien ook mogelijk als hij het lust om gedroogde visjes te gebruiken, ik heb een hond die daar helemaal stapel gek op is
Voor het belonen idd gedroogde pens, long, of vlees (pens en long gedroogd kan je bij veel dierenspeciaalzaken ook kopen), kleine stukjes kaas, heb je een stuk vlees over van jezelf, in kleine snippertjes snijden. Voor een kleine hond is een beloningkje toch maar een speldenknoppie-formaat. Als jackpot kan je dan bvb een halve pensstaafje doen. Is niet lastig hoor, ik train 6 honden zonder commerciele graantroepjes a la frolic... en brokjes heb ik nooit als beloning gebriuikt, zelfs niet toen ik dat nog wel voerde...
Hier hetzelfde. Alleen andere medicijnen, maar ook aan de pillen tegen jeuk geweest. Wij hebben wel even gekozen voor hypoallergeen voedsel van de dierenarts. Van royal canin. Ik heb de verpakking hier nog thuis. Vandaag heb ik er even op gekeken. Als eerste ingredient: Graan! Bingo dus.
De dierenarts heeft het ook gehad inderdaad over bloedtesten, maar hij zei ook dat er vaak niets uit komt. Nu ze weer erge jeuk kreeg, en ik weer heen ben gegaan, zei hij: Dat is dus geen voedselallergie. Dan zou ze omgevingsallergie hebben. Dat is een onbegonnen zaak. Haar hele leven aan de pillen, en dan een kortere levensduur! Mooi niet dus. Ook was er nog één nieuw dieet bij de dierenarts, op basis van vis. Brokjes dus.
Ik heb ook gekozen voor Energique. Ik hoop er dus ook zó op dat dit het begin van de genezing is. Wat zal ik dat fantastisch vinden
Ben benieuwd hoe je hondje er verder op gaat reageren.
Een probleem wat mij bekend in de oren klinkt. Een van mijn honden heeft ook een huid probleem. Bloedtest wijst uit dat ze reageert op vlooienspeeksel, huismijt, schimmels en gisten. Ik heb ook die loeidure en weinig resultaat opleverende brokken van de DA gevoerd. Overigens was mijn dierenarts wel heeeel terughoudend met het geven van prednison, omdat het hier een jonge hond betreft, (11 mnd) . Ben vers gaan voeren, zonder graan, en ben naar een holistisch dierenarts geweest met Bindi. Sindsdien is mijn hond een flink stuk vooruitgegaan, maar de klachten zijn nog steeds niet helemaal weg. Ik hoop nog steeds op een verdere vooruitgang, maar zou dat niet het geval zijn, dan is het voor haar wel leefbaar, zonder een enkele vorm van medicijnen.
Op advies van de holistisch DA krijgt Bindi alleen gevogelte producten, kip, kalkoenvlees, eend, struisvogel en parelhoen. Misschien zal ik in de toekomst toch haar nog eens verder desensibiliseren, om haar geheel klachtenvrij proberen te krijgen.
Ik hoop dat je met de info die je hier allemaal gekregen hebt, wat kunt doen voor jouw hondje
Succes
mannie schreef:
Zelf zou ik op zoek gaan naar een goede huidspecialist en erachter proberen te komen waar de klachten vandaan komt, ipv medicatie te geven als je niet precies weet waar de klachten vandaan komen.
Er zijn helaas heel veel honden met huidklachten, en er is heel veel te vinden op het internet via google.
Sterkte.
Het nadeel van de huidspecialist is dat ze geen rauw adviseren, zat niet bij de opleiding . Huidspecialist kan wel een goede stap zijn om een diagnose te stellen.
Wij adviseren eerst een andere voeding en voedingswijze in de meeste gevallen knappen de dieren dan op (nadat parasieten enz. zijn uitgesloten). Als de klachten niet verdwijnen dan is het wijs om verder onderzoek te doen, bloed- en/of dermatale onderzoeken gevolgd door een desensibillisatiekuur. Niet goedkoop maar best een hoog slagingspercentage. Jaren ermee doorlopen kost ook geld en een rotgevoel.
Bij Cavaliers komt tegenwoordig een aandoening voor (Syringomyelia, volgens zeggen bij 50% van de honden) waarbij jeuk en krabben de eerste symptomen kunnen zijn. Misschien niet onverstandig om er eens over te lezen op http://members.chello.nl/f.gestel/Syrin ... a.htm en het in je achterhoofd te houden.
Gr.
Linda
Laatst gewijzigd door Timmy op za 14 jun 2008, 11:47, 1 keer totaal gewijzigd.
Dank je voor de tip.
Ik weet dat deze aandoening veel voorkomt onder cavaliers. Toch ben ik meer geneigd om te denken aan een allergie. Bij syringo is het vooral de kop, nek en schouders waar ze aan krabben en Chester krabt zich voornamelijk aan de flanken en oorschelpen en bijt aan het achterste gedeelte van zijn lichaam. Daar komt bij dat hij een paar dagen corticosteriodes heeft gehad (dexamethason) en dat daarmee de jeuk helemaal weg was. Syringo reageert qua krabben volgens mij niet cortico's. Maar het is goed dat je het hier vermeld hoor!!!!
We hebben hem nu op vers vlees en als het krabben zo blijft, gaan we proberen uit te zoeken waar hij eventueel allergisch voor is.
Mijn DA is van de aandoening op de hoogte en als zij het verstanidg acht om een MRI te laten doen, zullen we het zeker niet nalaten.
Ik heb trouwens nog wel een andere vraag over cortico's:
Ik ga met de hond van mijn ouders naar een hondentrimster die ook dierenartsassistente is.
Daar kregen we het ook over de jeuk van Chester.
Zij wist mij te vertellen dat allergieen ook iets was wat veel onder cavaliertjes voorkomt.
Over de vraag of het een voedselallergie of een allergie voor iets van buiten af zei zij dat de jeuk bij een voedselallergie niet reageert op cortico's.
Dit heb ik eens nagezocht op internet van de site van een dierenkliniek en ik vond het volgende:
Een symptomatische behandeling van de jeuk met corticosteroïden heeft bij een voedselovergevoeligheid vaak geen effect.
Cortico´s helpen bij voedselallergie niet altijd maar soms wel. Dus je kunt niet zeggen dat als cortico´s helpen het dan geen voedselallergie kan zijn.
Helma schreef:
Ik weet dat deze aandoening veel voorkomt onder cavaliers. Toch ben ik meer geneigd om te denken aan een allergie. Bij syringo is het vooral de kop, nek en schouders waar ze aan krabben en Chester krabt zich voornamelijk aan de flanken en oorschelpen en bijt aan het achterste gedeelte van zijn lichaam.
Ik zou me daar niet op vastpinnen. Een cavaliertje dat ik ken(de) is onlangs overleden op net drie-jarige leeftijd. Symptomen: krabben aan flanken en oren en bijten in de achterpoten. MRI scan bevestigde syringomyelia. Helaas overleed het beestje nog geen week nadat de uitslag bekend was.
Dat doe ik ook niet.
Ik houd het zeker in mijn achterhoofd, maar naast het feit dat ook de DA denkt aan een allergie is en de cortico bijna direct aanlsoeg is Chester nog heel jong om nu al tekenen van syringo te vertonen. Tuurlijk uitzonderingen bevestigen de regel en ik hoop echt dat het in vergelijking met syringo "slechts" een allergie is, al kan ook dit het leven voor een hond behoorlijk negatief bepalen.
Zielig trouwens van dat hondje....veel te jong om te gaan.
Syringo is een groot probleem aan het worden, zeker omdat het bij velen niet of nauwelijks bekend is.
Hopelijk wordt dit in de toekomst beter en nemen fokkers maatregelen om deze afschuwelijke aandoening de kop in te drukken.
Maar bedankt voor het meedenken in ieder geval.
Groetjes Helma.
Bij Mazoe begon het ook met vage jeukklachten ed. Ook de nodige ABkuren gehad en ja dat hielp even. Ook de RC hypoalergeen en goh de klachten gingen niet over, werden zonder medicijnen juist erger....hm toch die granen ?
Jawel er zitten idd granen in. Dus overgestapt op CB eend/rijst. Sloeg eerst goed aan maar Mazoe blijkt ook niet tegen rijst te kunnen.
Ze had inmiddels last van erg heftige jeuk en was voor de helft kaal. Nu eet ze sinds februari barf en ziet er inmiddels zeer goed uit, kreeg zelfs spiervroming, en heeft geen jeuk meer.
Suc6