Een KVV mag zich niet compleet noemen als ze er geen premix rotzooi bagger doorheen gooien. Dus is het aanvullend. Belachelijke term want alles wat ze nodig hebben zit er voor 90% in en een gore premix rotzooi meuk gaat daar niks aan verbeteren.
Ik vind wel dat je aan elke KVV (dus ook die met premixmeuk) zelf dingen toe moet voegen. De basis is er maar een eitje, een vet visje (tenzij je ook KVV voert met vis er in), groenten, stukje wilde zalm voor de extra vitamine D, wat bosbesjes: hoort gewoon gevoerd te worden.
Tammenga is een fantastische keuze en ik hoop dat dit bedrijf zich niet laat opnaaien door zekere mensen in dit landje om er dan ook maar gore synthetische meuk doorheen te gaan knikkeren.
Het is trouwens wel zo dat je ook met Tammenga niet op 1 paard moet wedden. Dus geef gewoon niet 365 dagen per jaar deze mix. Wissel diersoorten altijd af. Wissel eventueel ook merken af. Voeg zelf dingen toe zoals hierboven beschreven. Dat is wel het idee met die zogenaamde aanvullende mixen: je kunt niet 365 dagen per jaar KB raw kip mix voeren. Want daar zit wel alles in van de kip (de botten, spiervlees en orgaanvlees) maar dat is niet compleet. Je moet echt diersoorten afwisselen, liefst stuk of 4 verschillende.