Verlamde stembanden

Hier kun je al je vragen en problemen kwijt met betrekking tot de gezondheid van de kat. Raadpleeg uw dierenarts bij twijfel of urgente zaken.

Moderators: koekje, pearlsofpassion

Plaats reactie

Verlamde stembanden

Gebruikersavatar
Mischa
2-sterren
2-sterren
Berichten: 89
Lid geworden op: di 01 mar 2005, 18:20
Locatie: Almere

Verlamde stembanden

Bericht door Mischa »

Gijs' nieren zijn redelijk onder controle. De bloedwaarden zijn nu zelfs wat verbeterd ten opzichte van het punt nadat hij begin dit jaar drie dagen bij de dierenarts aan het infuus heeft gezeten. Niets zou volgens de dierenarts zeker nog een jaartje kattengeluk in de weg staan. Totdat ik door vroeg over vreemde piepgeluiden die Gijs al ongeveer een half jaar, vooral als hij slaapt en eet, maakt. De dierenarts hoorde het in het begin niet goed en dacht dat het niets was, maar ondertussen wordt het langzaam steeds merkbaarder. Hoewel nog steeds vrolijk en naar omstandigheden fief, zie hem toch ook weleens erg 'trekken' met ademen.

"Zeer waarschijnlijk stembanden die verlamd raken. Met medicatie niet te genenen. Operatie geeft veel risico en weinig kans op slagen. Kan erger worden en de kat dan zeer benauwd maken. Zolang hij kan mauwen, kan hij ook zijn stembanden nog genoeg open zetten om te ademen" sprak de dierenarts. Mauwen kan hij nog, al is het minder hard dan hij kon (wat op zich een geluk bij een ongeluk is). Ouderdom komt met gebreken en naast zijn nieren heeft Gijs nu dus een ook tweede zwakke punt dat vroeger of later zijn einde kan beteken.

Kan iemand mij iets zeggen over het verloop van verlamde stembanden?
Borke
5-sterren
5-sterren
Berichten: 8609
Lid geworden op: vr 03 sep 2004, 17:12
Contacteer:

Re: Verlamde stembanden

Bericht door Borke »

Fijn dat de nierwaardes goed zijn, 19 jaar is wel een hele leeftijd zeg  ;)

Van verlamde stembanden had ik nog nooit gehoord, ik vond dit over honden met deze aandoening:
http://www.causus.be/doorverwijzing.cfm?Id=90
Plaats reactie